Speciální cenu si vysloužila čtvrtá generace tohoto ikonického modelu a s přehledem přitom překonala řadu extrémně schopných konkurentů své třídy. Zvláštní kategorie Off-road ankety „4x4 roku 2019" se zaměřuje výhradně na offroadový výkon vozidel, což je oblast, ve které dokázal vůz porotu přesvědčit velmi rychle.

Nový Jeep Wrangler, který byl na evropský trh uveden loni v září, se cítí jako ryba ve vodě nejen v terénu, ale i v ulicích měst. Legendární schopnosti v terénu značky Jeep totiž kombinuje s nadprůměrným komfortem a jízdními vlastnostmi na vozovce a také s originálním stylem a nejmodernějšími technologiemi.

Výsledkem je nejschopnější Wrangler všech dob, vůz doslova nabitý účelnou technikou. Ta v závislosti na stupni výbavy zahrnuje dva pokročilé systémy aktivního trvalého pohonu všech kol - Command-Trac a Rock-Trac -, dále elektrické uzávěrky předního a zadního diferenciálu Tru-Lock, diferenciál se zvýšenou svorností Trac-Lok a elektronicky odpojitelný stabilizátor přední nápravy.

Modernizací prošla i paleta motorizací, která nově obsahuje vznětový přeplňovaný motor 2.2 o výkonu 200 k a zážehový agregát 2.0 o výkonu 272 k. Oba motory jsou spojené s osmistupňovou automatickou převodovkou, jež se u tohoto modelu objevuje vůbec poprvé.

Porota odborníků magazínu 4x4 Magazine - jednoho z nejproslulejších magazínů na světě specializujících se na segment 4x4 - každoročně testuje velké množství vozidel s pohonem všech kol. Než porota vydá svůj verdikt, posuzuje vozidla z hlediska jízdních vlastností na vozovce i v nejnáročnějším terénu. Na konci hodnocení vyhlašuje vítěze v mnoha kategoriích, včetně malých, středně velkých a velkých SUV, výkonných SUV a nejlepších off-roadů. Speciální ceny zahrnují Nejlepší užitnou hodnotu, Off-road roku a Výrobce 4x4 roku.