SEAT rozšířil nabídku výbavy pro modely Arona a Ibiza o digitální panel přístrojů. Praktický a individualizovatelný Digital Cockpit poskytuje lépe čitelné informace, přizpůsobené požadavkům řidiče. SEAT Arona je prvním crossoverem na trhu, který nabízí výhody interaktivního, individualizovatelného displeje s úhlopříčkou 10,25". Digital Cockpit již od ledna 2018 oceňují řidiči modelů SEAT Leon a Ateca. 

Výběr poskytovaných informací je snadný a od řidiče vyžaduje pouhé stisknutí tlačítka "View" na volantu, jímž se prochází třemi různými hlavními zobrazeními. Tím je minimalizováno rozptylování pozornosti řidiče a maximalizována čitelnost poskytovaných informací v závislosti na požadavcích řidiče. Přechody mezi nabízenými informacemi na displeji TFT s rozlišením 1280 x 480 pixelů jsou plynulé díky obnovovací frekvenci 75 Hz. Informace jsou díky tomu také snadněji čitelné.

Režimy zobrazování

Režim Classic poskytuje analogové přístroje, jako je rychloměr nebo otáčkoměr. Mezi oběma digitálními ukazateli lze však zobrazovat i další údaje, včetně informací navigačního systému, audiosystému a telefonu, provozních údajů, informací asistenčních systémů a stavu vozidla. Uprostřed stupnic přístrojů je navíc místo pro poskytování dodatečných informací.

Digital maximalizuje využití plochy 10,25" displeje panelu přístrojů Digital Cockpit s vysokým rozlišením, na níž zobrazuje detailní mapové podklady právě projížděné oblasti pro snadnější nalezení parkovacích míst, garáží nebo následování navigačních pokynů. Řidič může měřítko mapy zvětšovat nebo zmenšovat pro lepší orientaci. V tomto zobrazení jsou navíc k dispozici veškeré informace menu telefonu, provozních údajů, asistenčních systémů a stavu vozidla. 

Zobrazení Dynamic poskytuje ještě lepší čitelnost důležitých informací, jako jsou pokyny navigačního systému, informace vyspělých asistenčních systémů, například asistenta pro jízdu v jízdním pruhu, asistenta pro sledování slepého úhlu nebo systému Front Assist, nebo údaje o stavu vozidla.

Ve všech režimech zobrazení lze zobrazovat také provozní údaje, včetně spotřeby paliva, ujeté vzdálenosti a zbývajícího dojezdu. Systém umožňuje rovněž zobrazování informací o aktuálně reprodukované hudbě. Řidič navíc může procházet svou sbírkou skladeb s minimální potřebou odvracet zrak od vozovky.

Flexibilita

Možnost individualizace digitálního panelu přístrojů Digital Cockpit umožňuje zobrazovat nejlepší informace pro řidiče, který právě sedí za volantem. Dva hlavní režimy zobrazování - Classic a Dynamic - lze přizpůsobit pro zobrazování specifických informací.

Pokud chce řidič kombinovat pokyny navigačního systému s tradičním rychloměrem a otáčkoměrem, nebo používat zobrazení detailní mapy na celé ploše displeje, může si toto nastavení uložit do uživatelského profilu, který si následně znovu snadno aktivuje, jakmile usedne za volant po jiném řidiči. Pro každý režim zobrazování lze vytvořit až tři uživatelské profily a uložit je do systému.

Digital Cockpit je kromě toho vybaven senzory světla, které v závislosti na venkovních světelných podmínkách přizpůsobují jas displeje pomocí algoritmu. Digital Cockpit je panel přístrojů v podobě interaktivního displeje, konfigurovatelného podle požadavků řidiče. Řidiči usnadňuje řízení rozlišením 133 dpi, lepší čitelností a mimořádným rozsahem nabízených informací.