Pro naši soutěž záměrně volíme stále stejný testovací okruh na východě Prahy. Celková délka trasy činí 41 km, z čehož 18 km vede po dálnici D11, 15 km po okresní silnici a 8 km v městském provozu. Start i cíl je u čerpací stanice MOL v Praze - Horních Počernicích.

Z důvodů opravy místních komunikací uzavřela městská policie křižovatku vedoucí k Čerpací stanici MOL. Z tohoto důvodu se start a cíl přesunuly k několik metrů vzdálenému supermarketu Lidl. Neplánovaná uzavírka tak ovlivnila výsledek jen první den, k čemuž jsme při vyhodnocení výsledků přihlédli.

Dle zažitých zvyklostí byl pro test vybrán osobní a užitkový automobil. Po dvouleté pauze se na trasu opět vrátila automobilka Renault, zastoupená v obou kategoriích. K dispozici byla nejsilnější verze nového Renaultu Megane GrandCoupe o objemu 1.6 l s výkonem 96 kW. Síly se šampionem mezi užitkovými vozy, Citroënem Berlingo, změřil Renault Kangoo Express v prodloužené verzi Maxi s motorem 1.5 l a výkonem 66 kW.

 

Vznětový Renault Megane GrandCoupe 1.6/96 kW

S loňským rokem automobilka modernizovala a posílila celé modelové portfolio. Jedním ze stěžejních modelů je právě Megane, který se nabízí hned ve čtyřech provedeních. Kromě klasického hatchbacku je k dispozici také jeho výkonná verze GT a následuje rodinné kombi a elegantní čtyřdveřové kupé. Z flotilového hlediska nabízí zajímavý poměr ceny a výkonu nejsilnější vznětový motor 1.6 l s výkonem 96 kW. Právě proto jsme jej vybrali do naší soutěže.

 

Vznětový Renault Kangoo Express 1.5/66 kW

Po skvělém výsledku Citroënu Berlingo, které se jako jediný užitkový vůz zatím dostal pod hranici 3,0 l/100 km, jsme s napětím očekávali, jak se s výzvou popere právě Kangoo. Vybrali jsme slabší naftový čtyřválec 1.5 l s výkonem 66 kW a pětistupňovou manuální převodovkou. Ta byla zároveň zkouškou toho, jak moc bude soutěžícím chybět šestka na dálnici. Motor byl úplně nový a měl najeto necelých 3200 km.

 

Stále stejná jména

Není náhoda, že i letos jsou na stupních nejvyšších ti samí manažeři jako v předcházejících ročnících a mohou jít příkladem ve svých firmách, jak se dají efektivně šetřit pohonné hmoty. Ovšem na samotné výsledky si musíte ještě chvíli počkat. Slavnostní vyhlášení proběhne 5. října na letišti v Mladé Boleslavi na testovacích dnech ankety FLEET DERBY-FLOTILA ROKU nebo se o nich dočtete v zářijovém vydání magazínu Business Car.

 

Partneři

Renault Česká republika, a.s. D&COMM D & COMM spol. s r.o. Goodyear Dunlop Tires Czech s.r.o. ROYAL DEFEND HOLDING a.s., člen skupiny DEFEND SMARTREPAIRS GROUP

Galerie