Představením nového otevřeného sportovního vozu, který svým dynamickým stylem, emotivností a exkluzivitou spadá do nejvyšší kategorie, BMW pokračuje v nastolené ofenzivě v segmentu luxusních vozů. Rozšíření modelové nabídky BMW řady 8 o otevřený luxusní sportovní vůz opět posiluje pozici značky v této automobilové kategorii.

Elegantní dravec
Exteriéru nového BMW řady 8 Cabrio propůjčuje sportovní, avšak zároveň elegantní vzhled řada výrazných linií. Kompaktní plátěná střecha nezasahuje tak daleko jako střecha BMW řady 8 Coupé a tvoří výrazně stupňovitou siluetu, která působivým způsobem zvýrazňuje zadní část BMW řady 8 Cabrio připomínající palubu lodi. Rozměry nového BMW řady 8 Cabrio jsou 4843 mm na délku, 1902 mm na šířku a 1339 mm na výšku. Rozvor činí 2822 mm s rozchody kol 1619 mm vpředu a 1642 mm vzadu.


Řidič a jeho spolucestující jsou chráněni plátěnou střechou. Vícevrstvá plátěná střecha vyniká nízkou hmotností a příkladnou zvukovou izolací. Skládací konstrukce natáhne střechu tak, že silueta vozu připomíná kupé.

Po otevření se střecha složí pod propracovaný kryt, jehož povrchová struktura a prošívání odpovídají povrchové úpravě palubní desky a vnitřního obložení dveří. Výsledkem je jednotný vzhled interiéru. Dvě mírná vyboulení v úrovni zadních sedadel jsou odkazem na dvojité vyboulení známé z klasických sportovních automobilů a lze je vystopovat také u BMW řady 8 Coupé. Okolí krytu plátěné střechy je standardně vyvedeno v leskle černém provedení, které přechází do lemů bočních oken. 

Střecha nového BMW řady 8 Cabrio se otevírá i zavírá plně automaticky, a to stiskem tlačítka umístěného na ovládacím panelu na středové konzole. Celý proces zabere pouhých 15 sekund. Extrémně tichý pohyb střechy lze aktivovat až do rychlosti 50 km/h. Nové BMW řady 8 Cabrio je standardně vybaveno antracitovou plátěnou střechou, volitelně lze zvolit stříbřitě antracitové provedení.

Zákazníci preferující sportovní vzhled mohou zvolit vrcholné provedení M850i xDrive Cabrio, které je standardně vybaveno jinak volitelným M sportovním paketem. Jednodílný rámeček lemuje dvě nízko umístěné části BMW masky chladiče ve tvaru ledvinek, kterou doplňují přední světlomety vybavené LED technologií. Volitelné laserové světlomety BMW Laserlight s variabilním rozdělením světel a funkcí BMW Selective Beam generují světlený paprsek, který dosvítí na vzdálenost až 600 metrů.

Propracovaná aerodynamika a pevný skelet
Aerodynamické vlastnosti nového BMW řady 8 Cabrio optimalizuje téměř kompletně zakrytý podvozek, aktivní ovládání nastavitelných lamel masky chladiče a větrné clony Air Curtain v předním nárazníku. Součinitel odporu vzduchu navíc snižují úzké držáky zpětných zrcátek, namontované přímo na boční lištu oken. Aerodynamicky zaměřený design podtrhuje spodní nástavec předního nárazníku modelu BMW M850i xDrive Cabrio.  

Inteligentní kombinace materiálů pomáhá sladit náročné a protichůdné požadavky, pokud jde o kombinaci tuhosti karoserie a minimální hmotnosti. Zde hraje klíčovou roli použití vysokopevnostní oceli a hliníku, stejně jako konstrukce plátěné střechy a použití uhlíkovými vlákny vyztužených plastů CFRP kolem středového tunelu.

Výbavové linie na přání

Paket M Sport, karbonový paket a výbavová linie Chrome Line s úžasnými designovými prvky. Kromě velkých nasávacích otvorů v předním nárazníku, nápadně tvarovaného zadního nárazníku a unikátních nástavců prahů se M sportovní paket, nabízený pro nové BMW 840d xDrive Cabrio, skládá také z řady dalších designových prvků podtrhujících dynamický charakter vozu – jmenovitě vzduchové průduchy Air Breather vyvedené na vnitřní straně v perleťovém chromu, světle chromované koncovky výfuku a zadní difuzor v provedení Dark Shadow. Čelní strany lamel masky chladiče ve tvaru ledvinek mají sladěnou povrchovou úpravu matného hliníku. 

Mezi další vizuální akcenty paketu M Technic Sport pro nové BMW 840d xDrive Cabrio se řadí rozšířená výbava BMW Individual Shadow Line, zahrnující leskle černé lamely masky chladiče, průduchy Air Breather a koncovky výfuku v tmavě chromovaném provedení.

Také nové BMW M850i xDrive Cabrio zdůrazňuje svoji individualitu množstvím specifických exteriérových designových prvků. Aerodynamicky optimalizované prvky karoserie, které jsou součástí M sportovního paketu, jsou kombinovány s nástavci předního i zadního nárazníku a exkluzivními prvky v šedé barvě Cerium Grey. Mezi prvky lakované touto barvou se řadí rámeček a lamely masky chladiče BMW ve tvaru ledvinek, kryty zpětných zrcátek, průduchy Air Breather, koncovky výfuku, M logo na předních blatnících a označení modelu na víku zavazadlového prostoru. Zákazníci si také mohou volitelně naspecifikovat karbonový paket, v jehož případě jsou lamely nasávacích otvorů, kryty vnějších zpětných zrcátek a rámečky zadního nárazníku, v nichž jsou umístěny koncovky výfuku, vyrobeny z plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (z karbonu).

Volitelná výbava Chrome Line nabízí ještě větší prostor pro individualizaci exteriéru vozu. V jejím případě jsou lišty kolem bočních oken a držáky vnějších zpětných zrcátek chromované, zatímco na rámeček a lamely masky chladiče BMW ve tvaru ledvinek je použit leštěný chrom. Z tohoto materiálu jsou u BMW M850i xDrive Cabrio vyrobeny také koncovky výfuku.

Exkluzivní laky od BMW Individual
Pro BMW řady 8 Cabrio bude standardně připravena jedna nemetalická barva a šest metalických laků karoserie. Pro BMW M850i xDrive Cabrio s M sportovním paketem budou exkluzivně v nabídce metalické laky černá Carbon Black a modrá Barcelona Blue. Exkluzivní možností individualizace ale budou speciální laky z nabídky BMW Individual, a to včetně matných provedení.