Poskytovatel operativních leasingů a firemních flotilových řešení společnost Business Lease bude od května v České republice a na Slovensku nabízet dvě nové služby. První z nich bude zvyšovat efektivitu využití firemních poolových autoflotil, druhá poskytne firemní klientele možnost krátkodobé přímé zápůjčky automobilů. Start obou služeb umožnilo technické řešení od české společnosti Xmarton.

Česká společnost Xmarton vyrábějící jednotku, jejímž prostřednictvím je možné propojit automobil s chytrým mobilním telefonem, zahájila novou obchodní spolupráci se společností Business Lease. Poskytovatel operativních leasingů začal od května 2019 nabízet dvě nové služby. První je primárně určena pro firemní poolové flotily a usnadňuje jejich správu i praktické provozování. Systém umožňuje rezervaci poolového vozidla, včetně schválení cestovního příkazu a následné ovládání automobilu pomocí virtuálního klíče v mobilní aplikaci. Analýza dat z elektronické knihy jízd pak umožňuje efektivnější využívání celé flotily. Business Lease chce v roce 2019 vybavit tímto řešením minimálně 200 vozů.  

Druhá služba se týká přímého carsharingu pro firemní klientelu. Business Lease nabídne v první vlně několik automobilů ke krátkodobým zápůjčkám. Automobily jsou rozmístěny v garážích vybraných office center v České republice a technické řešení od společnosti Xmarton umožňuje jejich půjčování nájemci příslušného office centra bez nutnosti fyzické předávky klíčů od vozu a vedení jakýchkoli “papírových” záznamů.