Citroën C1 vstupuje do jara 2018 ve znamení obnovy. Městské auto, kterého se od roku 2006 po celém světě prodalo více než milionů kusů (všechny generace dohromady), dosahuje v roce 2017 stále dobrých výsledků, ve Francii došlo k nárůstu nových registrací o 8,4 % (více než 14 000 prodaných vozů). Tento růst od začátku roku 2018 pokračuje a dokonce zrychluje (od začátku roku do konce února +13,7 %). Citroën C1 nyní hodlá ve své úspěšné cestě pokračovat cestou zlepšení vzhledu, komfortu, technologií a motorů.

Citroën C1 představuje nové a dostupné řešení městské mobility inspirované zákazníky a jejich životním stylem. Díky kompaktním rozměrům (346 cm) a snadné ovladatelnosti (poloměr otáčení 4,8 m) je uživatelsky přívětivý. Nabízí dobře přístupný zavazadlový prostor (od 196 do 780 litrů v závislosti na konfiguraci) i komfortnímu odpružení pro optimální jízdní stabilitu. 

 

Nová image

Citroën C1 si zachovává svůj hravý a odvážný vzhled a potvrzuje svou jedinečnou atraktivitu, kdy přebírá novou image značky Citroën, jež se objevuje u všech nových vozů. Prosklené víko zavazadlového prostoru získalo nové lišty ve tvaru šípů a nový podpis Citroën nad otevíráním víka. Název „C1“ v novém písmu Citroën je umístěn a dole vpravo.

Modelová řada Citroën C1 získala inovované příplatkové i sériové styly interiéru, které jsou výsledkem práce týmů pod vedením společnosti Hélène Veilleux, vedoucí oddělení barev a materiálů značky Citroën. Z 8 odstínů karoserie jsou 2 nové. Varianta Nude nahrazuje Červenou Jelly a Modrá Calvi nahrazuje Modrou Smalt. U dvoubarevných kombinací se rovněž objevují dva nové odstíny spojené se střechou v černé Caldéra. Celkem tak mají zákazníci k dispozici 32 různých kombinací zahrnující jednobarevné a dvoubarevné verze hatchbacku a verze se stahovací střechou.

Interiér vozu také nabízí bohaté možnosti personalizace. Nabídka se rozšiřuje o nové látkové čalounění Modrá Square a dekory palubní desky s pakety Metropolitan Gray a Urban Blue.

Moderní technologie

Citroën C1 jde s dobou a zcela v souladu s programem Citroën Advanced Comfort nabízí pohodu a relaxaci na palubě. V každodenním používání se to projevuje především vynikajícím komfortem a až 6 podpůrnými prvky řízení (Active City Brake, pomoc při rozjezdu ve svahu (Hill Start Assist), varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu, zpětná parkovací kamera, hands free přístup a startování). V roce 2018 budou doplněny nové technologie reagující na potřeby městské mobility a konektivity. Mezi ně patří: systém rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí a větší kompatibilita systému Mirror Screen (Apple Car Play, Android Auto a Mirror Link) umožňující uživateli replikovat displej mobilního telefonu na 7" dotykovém displeji.

Vyšší celkový komfort

Nová řada C1 reaguje na aktuální emisní normu a svou nabídku zaměřuje na jediný motor, tříválcový litr VTi Toyota. Jeho výkon byl navýšen na 72 k (oproti současnému výkonu 68 k). Jednotka je k dispozici s manuální převodovkou (VTi 72 BVM a VTi 72 S&S BVM) a s pilotovanou převodovkou (VTi 72 ETG) – v závislosti na trhu.

Stylová edice Urban Ride

Robustní a sportovní vzhled městského vozu zajišťují vnější zpětná zrcátka v odstínu Černá Caldéra, tónovaná boční a futuristický vzhled karoserie. Ten klade důraz na velké podběhy kol s rozšířenými matně černými blatníky, které se přímo inspirovaly koncepčním vozem. Litá 15" kola PLANET Black se středy kol v odstínu Červená Sunrise podtrhují dynamický a exkluzivní charakter. Tato kombinace zvláště vynikne s novým odstínem karoserie Modrá Calvi. K dispozici jsou i další odstíny: Šedá Gallium, Šedá Carlinite, Černá Caldéra, Bílá Lipizan (sériový odstín). K této speciální edici patří i specifická lepicí fólie na zadních postranních okénkách s geometrickým i šedými a oranžovými motivy.

Stejná šedá a oranžová se objevuje i na ozdobných prvcích v kabině vozu. Paket Pack Color „Urban Ride“ vytváří originální prostředí, které ještě posiluje soulad mezi zpracováním barev a materiálů v interiéru a exteriéru. Citroën C1 Urban Ride nabízí specifický styl kabiny zahrnující modré látkové čalounění Square a oranžové prvky na panelu multimediálního systému a liště na palubní desce. Manžeta řadicí páky a kryty výstupů vzduchu jsou leskle černé. Na palubní desce byla použita specifická lepicí fólie a tato speciální edice nabízí rovněž koberečky se štítkem „Urban Ride“.

Důmyslný a praktický Citroën C1 má velkou kapacitu zavazadlového prostoru od 196 litrů do 780 litrů, v závislosti na konfiguraci zadního sedadla. Najdeme v něm také řadu odkládacích přihrádek, do přihrádky před sedadlem spolujezdce se vejde litrová láhev, jsou tu i držáky na kelímky s pitím. Odvážný Citroën C1 poskytuje každodenní svobodu a radost. Speciální edice Urban Ride je k dispozici v pětidveřové verzi jako hatchback.

Za příplatek je v nabídce paket Komfort zahrnující automatickou klimatizaci a automatické rozsvěcování světel, a paket Paket Bezpečnost obsahující systém Active City Brake, systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu a systém snímání dopravních značek se zobrazením povolené rychlosti.

Aktuální ceník

Úroveň výbavy Motor Výkon kW/k Cena Sleva

Bonus

za starý vůz

Akční cena
Feel 5P 1.0 VTi 72 Man 53/72 260 000 20 100 10 000 229 900 Kč
5P 1.0 VTi 72 ETG 53/72 280 000 20 100 10 000 249 900 Kč
Urban Ride 5P 1.0 VTi 72 Man 53/72 271 900 12 000 10 000 249 900 Kč
5P 1.0 VTi 72 ETG 53/72 291 900 12 000 10 000 269 900 Kč