Citroën C3 Aircross, jehož prodej byl zahájen v říjnu, má již v Evropě na svém kontu více než 20 000 objednávek, z toho 12 000 ve Francii. Tento prodejní úspěch je o to více pozoruhodný, že vůz je teprve ve fázi vstupu na většinu dalších klíčových trhů.

Novinka s délkou 415 cm je schopná pohodlně pojmout až 5 cestujících a zároveň je plně ochránit.  Nyní dokázalo, že je i bezpečné, neboť získalo maximální počet hvězdiček v nejnovějších testech Euro NCAP 2017. Při vývoji věnovali konstruktéři pozornost ochraně dospělých i dětí, jelikož vůz míří právě na mladé rodiny.

Výsledky testů EuroNCAP

Ochrana dospělých osob: výsledek 32,6 bodů, tj.85%

Čelní náraz do deformovatelné bariéry = 7,8 bodů /8

Čelní náraz do zdi = 7,7 bodů /8

Boční náraz = 8 bodů /8

Náraz do sloupu = 7,5 bodů /8

Whiplash (ochrana krční páteře) = 1,6 bodů /3

Ochrana dětí:výsledek 40,5 bodů, tj. 82%

Ochrana chodců: výsledek 27,0 bodů, tj. 64%

Asistenční systémy: výsledek 7,2 bodů, tj.  60%

Podpůrné prvky řízení

Designéři nového kompaktního SUV C3 Aircross se řídili programem Citroën Advanced Comfort, takže řízení je snadnější a bezpečnější díky intuitivním technologiím. K dispozici je 12 technologií podpůrných prvků řízení pro bezpečné každodenní cestování.

Z příplatkové nabídky je to systém pro jízdu v terénu Grip Control s funkcí sjíždění strmých svahů Hill Assist Descent. Nouzové automatické brzdění Active Safety Brake se zvukovou a vizuální výstrahou snižuje riziko kolize s překážkou vepředu. Multifunkční kamera v horní části čelního skla detekuje pevné i pohyblivé překážky i chodce přecházející před vozem. Při rychlosti od 5 do 85 km/hod. čidlo automaticky aktivuje brzdy, pokud je detekováno riziko kolize. Pokud je zjištěno riziko srážky, spustí se při rychlosti od 5 km/hod. zvuková a vizuální výstraha.

Řidič má neustále k dispozici informace potřebné k řízení ve svém zrakovém poli díky Head up displeji. Ten zobrazuje rychlost vozu, nastavení tempomatu a omezovače rychlosti, navigaci a další. Všechny modely jsou standardně vybavené systémem rozpoznání dopravního značení s doporučenou rychlostí. Jízdu v zimním období usnadní automatické přepínání dálkových světlometů a systém varování před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Mezi další šikovné pomocníky patří sledování mrtvého úhlu, varování před sníženou pozorností řidiče a handsfree. Bezpečný pohyb ve městě zajistí parkovací kamera se zorným úhlem 180° a aktivní parkovací asistent schopný najít vhodné místo a zaparkovat do něj.

Nový Citroën C3 Aircross je v prodeji na našem trhu za cenu od 310 000 Kč včetně DPH.