Značka Citroën, která v roce 2018 dosáhla konsolidovaného druhého místa na evropském trhu s obytnými vozy, registruje již 4. rok v řadě největší růst ze všech automobilek. Citroën má dnes na evropském trhu v tomto segmentu více než 10% podíl, počty nově registrovaných vozů se zvýšily o více než 71 %. Na tomto růstu se z velké části podílí SpaceTourer, který je ideálním základem pro nejrůznější přestavby. Koncepční vůz SpaceTourer The Citroënist je věrný 100 letům historie oblíbené značky, která se vždy snažila zlepšovat mobilitu a zpřístupňovat cesty co nejširšímu okruhu zákazníků. Symbolizuje dynamiku značky Citroën v odvětví obytných automobilů.

Pohodlné moderní cestování

SpaceTourer The Citroënist Concept s kompaktními vnějšími rozměry (délka: 495 m, šířka: 192 cm, výška: 199 cm) snadno dokáže přejít od běžného pracovního života k trávení volného času. Pro ještě větší svobodu má dvoje boční posuvné dveře s elektrickým hands-free otevíráním a otevírací okno zadního víka. Díky nižší výšce se snadno vejde do zastřešených podzemních parkovišť. Tato verze obytného automobilu je určena pro všechny milovníky cestování, kteří vyhledávají moderní nástroje s mobilním připojením.

Je schopen vyhovět náročnějšímu využití, neboť se může spolehnout na zvýšenou světlou výšku a pohon všech kol, který realizovala partnerská firma Automobiles Dangel. Tento odpojitelný pohon 4×4 zvyšuje bezpečnost a umožňuje vydat se bez ohledu na roční období nebo podmínky i na nezpevněné cesty, a to při zachování komfortu, stability a výkonu vozu SpaceTourer. Motor BlueHDi 150 S&S s manuální šestistupňovou převodovkou BVM6 současně poskytuje v každém okamžiku sílu a všestrannost.

Vždy připojen

SpaceTourer The Citroënist Concept, je plně vybaven pro svobodné cestování a současně nabízí i stálé mobilní připojení. Na základě přestavby, kterou provedla firma Pössl se SpaceTourer mění ve čtyřmístné obytné vozidlo. Uspořádání bylo promyšleno tak, aby měli všichni více prostoru a komfortu. Kromě 2 předních sedadel jsou vzadu další dvě - ve 2. a 3. řadě na pravé straně vozidla.

Díky přestavbě Campster by Pössl nabízí vůz výklopnou střechu. Pod ní je ukryto lůžko pod konstrukcí z prolamovaného plátna s šedou látkou a velkou moskytiérou. V „noční“ konfiguraci zde mohou přímo nad kabinou vozu spát 2 osoby. Pro větší komfort v „denní konfiguraci“ lze díky výklopné střeše získat prostor pod střechou, kde je možné vzpřímeně stát.

Pro práci je SpaceTourer The Citroënist Concept vybaven přizpůsobitelným nábytkem pro multimediální účely včetně rovné pracovní plochy a zasouvatelné televizní obrazovky. Posádka má navíc k dispozici zařízení zajišťující konektivitu, jako je systém Click&Share, který slouží ke sdílení obsahu. Díky tomuto systému mohou cestující nahlížet do map, připravovat trasy nebo si prohlížet v naprostém pohodlí svá videa a fotografie. Díky předním otočným sedadlům může vzniknout útulný prostor kolem stolu a obrazovky jako ve skutečném obývacím pokoji.

Kryty vnitřních zařízení jsou potaženy šedým materiálem v odstínu Gris Wengé a ukrývají řadu dalších snadno použitelných odkládacích přihrádek pro ještě větší pohodlí.  Jsou uzavřené, rozmístěné v blízkosti sedadel, lůžek a zavazadlového prostoru a umožňují uložení předmětů každodenního života tak, aby byly skryty před pohledem zvenčí.

Dobrodružný vzhled

Designéři zvolili dvoubarevnou úpravu exteriéru, který je oživen specifickým motivem a v horní části tónovanými bočními okny. Spodní část karoserie je v jasně bílém odstínu Blanc. Z boku je horizontální podokenní linie zdůrazněna červenou lištou. Na předních dveřích má SpaceTourer The Citroënist Concept velkou nálepku „The Citroënist Est.1919“ a na straně řidiče držák vlaječky s dvojím praporkem s logem „The C“ a stylizovanými šípy. Pro zdůraznění dobrodružné povahy je SpaceTourer The Citroënist Concept opatřen pětiramennými ALU 17" koly s diamantovým výbrusem a používá stylizované pneumatiky, které mají na bocích proužky bílé barvy s puntíky v červeném odstínu „Martone“.

Interiér vozu vykazuje stejnou stylovou ucelenost. Sedadla využívají příčný motiv, dojem prostornosti pak zdůrazňuje horizontální dvoubarevné zpracování. Hlavní část sedadel má elegantní světle-šedé látkové čalounění s měkčeným efektem pro ještě větší komfort. Červené prošití sedáků a červený pruh na opěradlech navazují na vnější podokenní lištu. Také místo řidiče se chlubí specifickým zpracováním. Identitu konceptu podtrhuje lišta na palubní desce a na dveřních panelech. Na palubní desce na straně spolujezdce jsou červené popruhy odkazující na cestování a šedý potah, měkký na dotek. Na straně řidiče je na volantu nápis „The Citroënist“.

Rozšířená mobilita

SpaceTourer The Citroënist Concept je vybaven velmi trendy jízdním kolem spojujícím funkčnost a komfort, za nímž stojí know-how partnera - značky Martone, která je stoupencem „elegantní mobility“.

Toto jízdní kolo s odvážným designem přebírá styl koncepčního vozu. Kolo, které je snadno rozpoznatelné podle červeného řetězu, bylo koncipováno jako odolný, pohodlný a elegantní předmět mobility používající barevné kódy konceptu: bílou (na rámu, sedlu a řídítkách) a černou (na kolech). Je perfektním doplňkem pro motoristy, kteří si chtějí užít komplexní mobilitu a radost z cesty. Pro přepravu těchto kol, které jsou prezentovány společně s  SpaceTourer Citroënist Conceptem, má na zemi mezi nábytkem pro multimediální účely a zadními sedadly zabudované dvě kolejničky.

Prodej lifestylových produktů na internetu

Citroën překračuje hranice nabídky pouhého koncepčního vozu, a přichází i s jízdním kolem „Rider The Citroënist by Martone“. Zájemci si tak budou moci tuto novou součást výbavy, která je synonymem mobility, ihned po zahájení ženevského autosalonu objednat přímo na stánku nebo prostřednictvím e-shopu e www.lifestyle.citroen.com, za cenu 950 EUR nebo 1000 CHF (včetně DP, bez dopravy).

Citroën kromě toho připravil řadu doplňkových výrobků „The Citroënist“, které jsou k dispozici v butiku na stánku i v e-shopu. Kolekce předmětů každodenního života označených „C“ je připravena v černobílém provedení odkazujícím na barevnou úpravu vozu SpaceTourer Citroënist Concept. Tvoří ji hrnek, zápisník, pero a USB flash disk. Citroën rovněž nabízí elegantní prošívanou bundu s dlouhým rukávem, vyrobenou ve spolupráci se značkou Back To Alaska, která je určena do chladných podmínek.