Vůz prošel účelovou přestavbou pro potřeby hlavy státu a honosí se přívlastkem „Présidentiel“. Hlavní dominantou je rozměrná otevírací střecha,  aby mohl nový prezident pozdravit Francouze na Champs-Elysées. Značka DS Automobiles symbolizuje jedinečný francouzský styl i přístup k luxusu, což dělá volbu jejího modelu pro tyto účely ještě prestižnější. Zároveň se tak model objeví na veřejnosti ještě před zahájením prodeje, který odstartuje v lednu 2018. Tato událost také navazuje na tradice spojené s označením DS.

Vůz v inkoustově modré verzi karoserie je opatřen stahovatelnou střechou na míru a prvky, které určují identitu prezidentského vozu, jako například podpisy „Francouzská republika“, držák standardy a podobně. Interiér vozu je proveden v černé kůži Art Leather, kterou doplňuje exkluzivní francouzský materiál Toile de Laque, který je dílem Ateliéru Maury. Výrazná 20" kola jsou zdobena pozlacenými detaily. K dispozici jsou rovněž všechny prvky luxusní výbavy z DS 7 Crossback. Patří mezi ně DS Connect Pilot otevírající cestu k autonomnímu řízení bez zásahu řidiče, DS Active Scan Suspension, odpružení DS 21. století, které dokáže předvídat nerovnosti vozovky a neustále působí na jednotlivé tlumiče.

DS 7 Crossback „Présidentiel“ bude vystaven v showroomu DS World Paris na adrese 33 rue François 1e v Paříži od úterý 16. května, kde si jej může prohlédnout široká veřejnost, pro zástupce médií bude k dispozici již v pondělí 15. května.