Hvězdou číslo jedna bude první elektrické SUV Audi s názvem e-tron, které ingolstadtská automobilka představila ve světové premiéře v polovině září v USA. Pro značku se čtyřmi kruhy ve znaku začala představením sériové verze prototypu Audi e-tron nová éra. Společnost prochází transformací z klasického výrobce automobilů na systémového poskytovatele mobility.

Elektrických lákadel bude víc než dost

Výstava e-SALON ale nabídne mnohem víc aut do zásuvky. Chybět pochopitelně nesmí nová generace úspěšného Nissanu LEAF, čerstvá novinka Hyundai Kona, oblíbený Renault ZOE nebo luxusní Jaguar I-Pace. Na ploše přesahující deset tisíc metrů čtverečních budou k vidění i hybridní novinky od Toyoty a Lexusu. „Kromě statické prezentace na stáncích budou některé vozy také k dispozici pro zkušební jízdy po areálu výstaviště. Mezi nimi třeba oblíbené elektromobily Tesla,“ doplňuje ředitelka výstavy Jana Nosálová.

Auta pro patnáctileté

Svou prezentaci na výstavě bude mít i francouzská značkaAixam, která je od roku 2013 evropským lídrem elektromobilů v kategorii L6e – tedy lehkých čtyřkolek, které je možné řídit od 15 let. Na veletrhu představí nové modely z řady SensationCity a Coupé.

Elektromobily pro business

Taky nabídka užitkových elektrických aut bude velmi bohatá. Volkswagen Užitkové vozy se pochlubí novým elektrickým modelem e-Crafter. S elektrickým pohonem a nulovými emisemi přepraví až 1,72 tuny nákladu. Na stánku značky Renault nebude chybět ani Renault KANGOO Z.E., který je nejprodávanější elektrickou dodávkou v Evropě. K jeho silným stránkám patří dojezd až 200 km v reálných podmínkách a několik karosářských provedení.

I plynaři mají zelenou

Mezi alternativní pohony patří i auta na plyn. Například společnost Inoggy bude prezentovat elektromobily i vozidla na stlačený zemní plyn (CNG). Firma patří k předním evropským provozovatelům veřejné i firemní infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s více než 7 tisíci nabíjecími místy ve 22 zemích.

Elektrická infrastruktura jako na dlani

Bohatou nabídku e-SALONU doplní i prezentace výrobců a provozovatelů veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily.Infrastrukturu bude na e-SALONU zastupovat například společnost Webasto, tedy přední německý výrobce pro automobilový průmysl. Dnes nabízí i nabíjecí stanice hlavně pro domácí použití. Zastoupeni budou i čeští výrobci nabíjecích stanicjako třeba společnost Voltdrive zabývající se kompletní dobíjecí infrastrukturou.

V doprovodném programu vyhlášení ankety EcoCar roku

Součástí veletrhu bude i start odborné ankety EcoCar roku. Experti v ní zvolí nejekologičtější vozidlo. „Součástí doprovodných akcí budou mimo jiné i odborné semináře s Asociací čisté mobility i konference i-City zaměřená na inteligentní ekologickou dopravu ve městech,“připomíná Jana Nosálová. Veletrhpořádá společnost PVA EXPO PRAHAve spolupráci s TV Prima a jejím motoristickým pořadem Autosalon. Výstava se bude konat ve dnech 15. – 18. listopadu 2018 na výstavišti v Letňanech. (Pro širokou veřejnost bude otevřeno do 16. do 18. listopadu.)

Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2018 je Skupina ČEZ

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozujeme největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 120 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (ConnectingEuropeFacility). Současně nabízíme širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.