O výběru nejlepších flotilových automobilů rozhodlo internetové hlasování v jednotlivých třídách a odborná porota, která vybrala absolutního vítěze ankety FLEET DERBY.

 

Flotilovým autem roku 2017 se stala Škoda Superb

Do ankety Fleet Derby bylo nominováno celkem 45 automobilů. Při dvoudenních testovacích jízdách měli porotci sestávající ze zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem k dispozici všechny nominované automobily, které mohli vzájemně porovnat a svézt se s nimi. Společnost TecAlliance k automobilům navíc zpracovala manuál nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz u jednotlivých modelů. Porotci dále zohlednili zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti. Celkem 24 porotců vyplnilo anketní lístky, ve kterých každý z nich rozdělil deset bodů mezi své tři premianty. U vybraných vozů museli zároveň uvést písemné zdůvodnění, proč tak učinili.

Vyplněné hlasovací lístky porotců jsou zveřejněny na webových stránkách www.fleetderby.cz, čímž se vylučuje možnost jakékoli manipulace s nimi. Právě na transparentnost soutěže je kladen velký důraz. Pravidla například neumožňují hlavní partnerství nebo sponzorství žádné z automobilek, aby výsledky nebyly zavádějící. Organizátorem ankety je nezávislá agentura Brera. Vyhlašovatelem pak magazín Business Car.

Na rozdíl od loňského ročníku tentokrát získal vítěz velký bodový náskok. Naopak druhé a třetí místo od sebe dělil rozdíl jednoho jediného bodu. Škoda Superb získala celkem 39 bodů před druhým Fordem Mondeo (25 bodů) a třetí Škodou Octavií G-Tec (24 bodů).

1. místo 2. místo 3. místo
Škoda Superb Ford Mondeo Škoda Octavia G-Tec

 

Nejúspěšnější automobily podle tříd

Anketa FLEET DERBY je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily ze čtyř tříd, a to referentské, manažerské, ekologické a užitkové. Své favority si mohli vyzkoušet v polovině října v rámci dvoudenních testovacích jízd. Hlasovat bylo možné prostřednictvím webových stránek www.fleetderby.cz.

  Referentská Manažerská Ekologická Užitková
1. místo Fiat Tipo Subaru Outback Mercedes-Benz C 350e VW Multivan
2. místo Renault Mégane Škoda Superb Škoda Octavia G-TEC Peugeot Expert
3. místo Škoda Fabia Volvo S90 BMW i3 REX Mercedes-Benz Vito

 

Nejlepší flotilové produkty a služby

 

Souběžně s anketou o nejúspěšnější flotilové automobily proběhla volba nejlepšího flotilového produktu a služby v kategoriích finance a pojištění, technologie a systémy pro monitorování a správu flotil. Tato volba je plně v kompetenci odborné poroty.

 

VÍTĚZOVÉ V JEDNOTLIVÝCH KATEGORIÍCH:

Finance a pojištění FlexiPlan společnosti LeasePlan ČR
Technologie ALD Ecodrive společnosti ALD Automotive
Systémy pro monitorování a správu flotil: Chytré auto společnosti T-Mobile

 

Galerie