Do ankety bylo nominováno celkem 54 automobilů. Při dvoudenních testovacích jízdách měli porotci sestávající ze zkušených flotilových manažerů, ředitelů a majitelů firem k dispozici všechny nominované automobily, které mohli vzájemně porovnat a svézt se s nimi.

Společnost TecAlliance k automobilům navíc zpracovala manuál nákladů na servis a opotřebitelné díly po ujetí 90 000 a 150 000 km, což pomohlo odkrýt skutečné náklady na provoz u jednotlivých modelů. Porotci dále zohlednili zůstatkové hodnoty, celkové praktické využití pro vozové parky, technickou vyspělost automobilu, bezpečnost a jízdní vlastnosti. Anketní lístky vyplnilo 29 porotců a každý z nich v těchto lístcích rozdělil deset bodů mezi své tři premianty. U vybraných vozů museli zároveň uvést písemné zdůvodnění, proč tak učinili. Škoda Octavia získala celkem 35 bodů a o pouhý jeden jediný bod zvítězila nad druhým Opelem Insignia a třetím BMW 5 (30 bodů).

1. místo 2. místo 3. místo
Škoda Octavia Opel Insignia BMW 5

Z písemných zdůvodnění porotců bylo patrné, že je Škoda Octavia kladně hodnocena ve velice širokém spektru kritérií. Většina porotců navíc označila nedávný facelift za velice podařený. Drtivá většina kladně hodnotila nevšední design přídě se čtyřmi světlomety i nové motory 1.0 TSI. Při testovacích jízdách se řada porotců kladně vyjadřovala také k verzi na CNG, která navíc v polovině roku nabídne řadu technických inovací včetně zcela nového motoru 1.5 G-TEC a větší plynové nádrže. Naopak objem benzinové nádrže klesne z 50 na 15 l.

Vyplněné hlasovací lístky porotců jsou zveřejněny na webových stránkách www.fleetderby.cz, čímž se vylučuje možnost jakékoli manipulace s nimi. Právě na transparentnost soutěže je kladen velký význam. Pravidla například neumožňují hlavní partnerství nebo sponzorství žádné z automobilek, aby výsledky nebyly zavádějící.

Organizátorem ankety je nezávislá agentura IKSS Agency. Vyhlašovatelem jsou magazíny Business Car a FLOTILA.

 

Nejúspěšnější automobily podle tříd

Anketa FLEET DERBY - FLOTILA ROKU je otevřená také širšímu okruhu flotilových manažerů, kteří vybírají nominované automobily ze čtyř tříd, a to referentské, manažerské, ekologické a užitkové. Své favority si mohli vyzkoušet v polovině října v rámci dvoudenních testovacích jízd. Hlasovat bylo možné prostřednictvím webových stránek www.fleetderby.cz.

  Referentské Manažerské Ekologické Užitkové do 3,5 t
1. místo Škoda Octavia Mercedes-Benz E Škoda Octavia G-TEC VW Crafter
2. místo Renault Megane GT Opel Insignia Toyota Prius plug-in Peugeot Traveller
3. místo Kia Rio Subaru Outback Kia Niro PHEV Nissan Navara

 

Nejlepší flotilové produkty a služby

Souběžně s anketou o nejúspěšnější flotilové automobily proběhla volba nejlepšího flotilového produktu a služby v kategoriích finance a pojištění, technologie a inovace, systémy pro monitorování a správu flotil. Tato volba je plně v kompetenci odborné poroty.

Finance a pojištění ALD Full Service Leasing
Technologie a inovace Chytré auto WiFi společnosti T-Mobile CZ
Systémy pro monitorování a správu flotil Car Watch - kniha jízd společnosti LeasePlan ČR

 

 PARTNEŘI ANKETY

 

Pivovar Svijany    TecAlliance

Galerie