Díky motoru 2.9 TFSI s výkonem 331 kW (450 k) a točivým momentem 600 Nm je nejsportovnějším členem modelové řady A4. Sériově dodávaný pohon všech kol quattro přenáší hnací sílu motoru V6 Biturbo na všechna čtyři kola.

Model RS 4 Avant je historicky jedním z nejvýznamnějších modelů sportovní divize. Designéři se při návrhu čtvrté generace modelu RS 4 Avant nechali inspirovat mnoha detaily závodního vozu Audi 90 quattro IMSA GTO. Přídi dominují rozměrné otvory pro přívod vzduchu, jejichž mřížky mají typickou voštinovou strukturu RS, společně s širokou maskou chladiče Singleframe. Na přání dodávané světlomety Matrix LED zaujmou tmavě tónovanými krycími skly. V porovnání s modelem Audi A4 Avant jsou podběhy kol o 30 milimetrů širší. Výrazná záď je definována specifickým difuzorem RS, oválnými koncovkami výfukové soustavy RS a střešním spoilerem RS. V rámci programu Audi exclusive na přání dodávaný lak karoserie v perleťovém odstínu modrá Nogaro připomíná první generaci z roku 1999. Nové Audi RS 4 Avant jezdí sériově na 19“ kovaných kolech z lehké slitiny, na přání jsou k dispozici 20" kola.

Motor V6 Biturbo v novém modelu RS 4 Avant dosahuje nejvyššího výkonu 450 k. Maximální točivý moment 600 Nm je o 170 Nm vyšší než u předchůdce  a je k dispozici od 1900 do 5000 ot/min. Díky tomu vůz zrychlí z 0 na 100 km/h za 4,1 s a dosahuje nejvyšší rychlosti 250 km/h. S příplatkovým paketem RS se omezovač posune na 280 km/h. Jednotka je spojená s osmirychlostní automatickou převodovkou tiptronic, která posílá výkon na všechna čtyři kola. Na přání je k dispozici sportovní diferenciál pro zadní nápravu.

Průměrná spotřeba paliva činí 8,8 l/100 km (199 g CO2 na km). To znamená zvýšení hospodárnosti o 17 % ve srovnání s předchůdcem. Také hmotnost se podařilo snížit o 80 kg na celkových 1790 kg.

Sériově dodávaný sportovní podvozek RS snižuje světlou výšku modelu o dalších 7 mm. Na přání je k dispozici sportovní podvozek RS plus se systémem Dynamic Ride Control (DRC), brzdovou soustavou s keramickými kotouči a specifickým dynamickým řízením RS. Volič profilů jízdní dynamiky Audi drive select je zahrnut ve standardní výbavě.

Sportovní charakter modelu Audi RS 4 Avant umocňuje černý interiér. Sportovní sedadla RS, na přání s prošíváním ve voštinovém vzoru, multifunkční sportovní volant RS s dole zploštělým věncem obšitým kůží, kulisa páky voliče a osvětlené prahové lišty nesou emblém RS. Digitální panel přístrojů Audi virtualcockpit a průhledový displej zobrazují specifické ukazatele RS s informacemi o působícím zrychlení, tlaku v pneumatikách a točivém momentu. Nabídku individualizace rozšiřují stylistické pakety s leskle černými ozdobnými prvky, nebo s ozdobnými prvky z uhlíkového kompozitu a s hliníkovými nebo černými vnějšími díly karoserie. Program Audi exclusive splní zákazníkům téměř jakákoli další speciální přání.

Audi RS 4 Avant bude možné objednávat od podzimu 2017 a u prodejců v České republice a ostatních evropských zemích se objeví na začátku roku 2018. Cena na českém trhu nebyla dosud stanovena.

Stejně jako pro všechny nové modely Audi, bude platit i pro Audi RS 4 Avant čtyřletá prodloužená záruka výrobce s omezením na 120 000 km, která je součástí sériové výbavy.