Strategie ACE automobilky Kia staví na třech klíčových pilířích, které reprezentují vizi Kia v oblasti osobní dopravy:
Autonomní (A) – Kia plánuje, že do komerčního provozu uvede vozidla s autonomní technologií úrovně 4, přičemž testování autonomních vozidel v ‚chytrých městech‘ by mělo začít v roce 2021.
Konektivita (C) – Do roku 2025 nasadí Kia technologie konektivity do všech svých modelových řad, přičemž do roku 2030 by měly konektivitou disponovat úplně všechny modely značky.

Ekologický/Elektrický (E) – Kia do roku 2025 představí 16 nových vozidel s vyspělým typem pohonu, včetně řady nových hybridů, plug-in hybridů a elektromobilů; v roce 2020 se představí zbrusu nový elektromobil na palivové články.

Automobilka plánuje, že od roku 2019 vyšle na veřejné komunikace velkou zkušební flotilu autonomních vozidel, které budou prošlapávat cestu ke komerčnímu nasazení této technologie. Kia by chtěla od roku 2021 v chytrých městech komerčně provozovat autonomní vozidla s technologií úrovně 4, počínaje pilotním projektem Smart City. 

V následujících letech bude automobilka pokračovat v rozšiřování své nabídky ekologických vozidel, a plánuje tak do roku 2025 nabídnout celkem 16 elektrifikovaných automobilů, včetně elektromobilu s palivovými články, který přijde v roce 2020. 

Kia Niro EV Concept

Niro EV Concept, ztvárněný korejským designérským studiem Kia, je plně elektrické kompaktní SUV. Profil vozu vychází ze současného modelu Niro s ohledem na co nejlepší aerodynamické vlastnosti. Příď zdobí ostře řezané světlomety, které obklopují tradiční masku vyplněnou interaktivním displejem. Absence otvorů pro přívod vzduchu odkazuje na instalaci elektrického pohonu.

Vzhledem k tiché jízdě je koncept vybaven pokročilým systémem aktivního varování chodců. Ten využívá přední kamery, technologii rozpoznávání objektů a přední reproduktory. Pokud automobil detekuje chodce křižujícího dráhu, z reproduktorů se ozve akustické varování, které upozorní na přítomnost vozidla. APWS jde ruku v ruce s novým systémem interaktivního osvětlení konceptu Niro EV Concept, který uživatelům a chodcům zprostředkuje velmi intuitivní vizuální komunikaci s vozidlem. 

Minimalisticky pojatá kabina sází na vysokou míru digitalizace se zaměřením na uživatelskou interakci. Přístrojová deska zaujme svým horizontálním uspořádáním a hladkými povrchy v šedých, stříbrných a bronzových odstínech. 

Niro EV Concept pohání ústrojí a technologie určené pro elektromobily příští generace, které Kia plánuje uvést na trh v nejbližších letech. Energii dodává vysokokapacitní lithium-polymerový akumulátorový modul (64 kWh), napájející výkonný elektromotor (150 kW). Niro EV Concept nabízí jízdní dosah 383 kilometrů s nulovými výfukovými emisemi. 

Interaktivní exponáty jako ukázka nových palubních technologií
Na veletrhu CES 2018 vystavuje Kia své nejnovější technologie rozhraní HMI, funkce autonomního řízení a celosvětově první systém palubní konektivity 5G. Uvedené exponáty naznačují inovace, které by se mohly uplatnit v budoucích vozidlech značky.

V prvním z vystavených kokpitů si mohou návštěvníci vyzkouše rozhraní konceptu Niro EV Concept s vylepšenou interakcí mezi řidičem a vozidlem. Systém palubního infotainmentu i systém topení, větrání a klimatizace se ovládá dotykem a gesty, přičemž roli dálkového ovladače zde přebírá volant. Řidiči stačí ‚mávnout‘ podél perforované kůže ve spodní části volantu a různými gesty pak přepínat mezi oblíbenými hudebními stopami, ovládat hlasitost nebo upravovat různá nastavení soustavy ventilace. Na digitálním displeji v přístrojové desce se řidiči zobrazují doplňující informace, jako např. nastavení vozidla, stav pohonné jednotky nebo informace o aktuální jízdě. 

Do rozhraní HMI je možné se přihlásit pomocí technologie rozpoznávání tváře nebo hlasu. Tato technologie, vyvinutá ve spolupráci s AWS (Amazon Web Services), uvítá řidiče a přizpůsobí vozidlo na základě individuálních přednastavení. Nový systém je též schopen zablokovat řadu funkcí vozidla v případě, že řidič identifikací neprojde. 

Kokpit HMI umožňuje uživatelům experimentovat s novými palubními technologiemi.  

Druhý kokpit představuje celosvětově první systém palubního připojení 5G – s živým propojením mezi Las Vegas a Soulem. Připojení 5G dovoluje uživatelům spolehlivě streamovat obsah do vozidla s připojením na systém vystaveného palubního infotainmentu. 

Kokpit rovněž představuje systém samostatného ovládání zvuku pro Niro EV Concept, díky němuž si uživatelé v přední a zadní řadě sedadel mohou sami vyzkoušet technologii samostatného ozvučení Kia. Uvedená technologie umožňuje všem cestujícím současně poslouchat hudbu dle vlastního vkusu, aniž by se navzájem rušili. Systém používá osm reproduktorů zabudovaných do hlavových opěrek, zprostředkujících zvuky pro každou řadu sedadel samostatně, s využitím technologie potlačování zvukových frekvencí ke ‚ztlumení‘ zvuku z jiné řady sedadel. Díky vytvoření dvou akustických zón na palubě vozidla si cestující v obou řadách mohou vychutnávat poslech odlišné hudby.

V roce 2018 bude v Evropě spuštěna služba sdílení automobilů WiBLE
Kia oznámila svůj plán spustit v nových regionech službu sdílení automobilů WiBLE na podporu mobility ve městech a příměstských oblastech. Služba WiBLE (Widely Accessible) byla v Koreji spuštěna již v roce 2017 a koncem roku 2018 by se měla objevit ve vybraných evropských zemích.

Služba WiBLE bude provozována ve vymezených oblastech městských center, kde si uživatelé budou moci vybrat z různých vozidel Kia, včetně modelu Soul EV, hybridního crossoveru Niro nebo větších modelů. Vozidla jsou vybavena mnoha technologiemi aktivní bezpečnosti, které uživatelům pomáhají k bezpečnému cestování s modelem, který nemusejí mít tak dobře zažitý.

Služba WiBLE je přístupná prostřednictvím doprovodné aplikace pro chytré telefony. Uživatelé platí za jednotlivé cesty s vozidlem WiBLE a je jim účtována sazba na základě doby, po kterou vozidlo využívali. WiBLE v Evropě umožní uživatelům jednosměrné cesty, kdy nebudou muset vozidlo vracet na místo zapůjčení, což přispěje k maximálnímu pohodlí a protihodnotě za účtovanou částku. 

V průběhu roku 2018 Kia oznámí, ve kterých evropských lokalitách bude služba WiBLE spuštěna jako první.