Jana Bačová ze společnosti Mettler Toledo vyzkoušela nový Hyundai i30

Jana Bačová ze společnosti Mettler Toledo vyzkoušela nový Hyundai i30

Po dobu jednoho týdne testovala benzinovou verzi vozu Hyundai i30 s výkonem 103 kW (140 k) Jana Bačová, Office manager pro CZ & SK, společnosti Mettler Toledo, s.r.o.

„Ihned po nasednutí jsou jízdní pocity velmi příjemné. Motor má tichý a kultivovaný chod a jízdní komfort je příjemný. Podvozek absorbuje nerovnosti vozovky a nedává pocítit naše nekvalitní silnice. I přes toto, polštářové' nastavení však při ostřejší jízdě vůz přesně reaguje a drží na silnici. Přepnutí z jízdního režimu Komfort do Sport je znatelné a auto ožije jako po silné ranní kávě s Redbulem. Na spotřebu se v tu chvíli ale nelze dívat. Přeplňovaný čtyřválec potřebuje energii na výkon.

Infotainment je šikovně umístěný v praktické výšce, je na něj dobře vidět, na druhou stranu jsou tlačítka nalevo od volantu např. pro aktivaci asistenta jízdy v pruzích nepraktická, musejí se hledat poslepu a tlačítka vedle řadicí páky napravo také nejsou pro řidiče zrovna šikovně umístěná. Přepínání režimů přes tlačítko je nepohodlné -  jestliže potřebujete přepnout z Komfortu na Sport, hledat tlačítko a dvojitým stlačením se dostat do potřebného režimu vás připraví o cenné sekundy. Vhodnější by podle mého názoru bylo zvláštní tlačítko na Sport nebo přepnutí řadicí páky do jiné polohy.

Hlídání jízdních pruhů je v kombinaci s adaptivním tempomatem praktické na dlouhé cesty, oproti německým koncernovým značkám je ale hlídání v jízdních pruzích značně benevolentní a dovoluje dostat se k druhému autu až příliš natěsno.

Testované kombi i30 poháněl zážehový přeplňovaný čtyřválec T-GDI o výkonu 103 W

Testované kombi i30 poháněl zážehový přeplňovaný čtyřválec T-GDI o výkonu 103 W

Ventilované sedačky jsou příjemné a pohodlné, boční vedení pro jízdu ve sportovním režimu dostačuje a řidič ani spolujezdci si nemůžou stěžovat na nějaké pohazování za jízdy. Nepohodlná je pouze velká láhev ve dveřích, protože zasahuje do prostoru nohou řidiče a při jízdě překáží. Stejně tak nepolohovací loketní opěrka je dalším z drobných ústupků oproti jiným značkám.

Pro řidiče s výškou nad 190 cm je usazení pohodlné, za ním už však prostor pro pohodlné sezení vzadu nestačí. Průměrný prostor na zadních sedadlech v oblasti kolen kompenzuje nadprůměrný zavazadlový prostor. Pod dvojitou podlahou najdete spoustu členitého prostoru pro uložení množství nezbytností. S nadšením kvituji možnost sklopit zadní sedadla a vytvořit naprosto rovnou ložnou plochu. Designově je auto povedené, škoda jen, že povrch palubní desky je z tvrdého plastu.“

Chcete se zúčastnit testování? Zaregistrujte se.
Z došlých registrací vybereme řidiče, kteří budou moci nejnovější modely týden testovat. V dohodnutém čase vám vůz dovezeme až do firmy a v pondělí zase odvezeme. K dispozici budete mít plnou nádrž paliva.
 

O flotile vozů společnosti Mettler Toledo

Vozový firemní park Mettler Toledo čítá v České republice a na Slovensku přes 50 vozidel, jedná se v drtivé většině o vozy Škoda. „Auta užíváme na operativní leasing s otevřenými kalkulacemi na servis a pneumatiky. To nám přináší pohodlnou správu vozového parku, operativní leasing je momentálně jediná možnost financování povolená koncernem a otevřené kalkulace nás ve spojení se spolehlivými vozy Škoda a nasmlouvanými cenami v autoservisech vycházejí výhodněji,“ říká Jana Bačová.

Ke kontrole řidičů je využíván systém TomTom Telematics, fungující jako pomocník pro dispečery při plánování. Je to i užitečný nástroj k přehledu nad vozidly. „Všichni řidiči jsou motivováni k péči o svěřený vůz tím, že jim nabízíme odkupy po ukončení leasingu. Vloni tuto možnost využilo 95 % řidičů, zbytek odkoupili ostatní zaměstnanci.“

Společnost Mettler Toledo je největším světovým výrobcem vah a analytických přístrojů pro laboratoře, průmyslovou výrobu, transport, logistiku a maloobchodní využití. Její přístroje se používají ve výzkumu, vědě, při vývoji léčiv a laboratořích pro kontrolu kvality mimo jiné ve farmaceutickém, chemickém, potravinářském a kosmetickém průmyslu. Kromě širokého spektra produktů nabízí společnost celosvětově nejrozsáhlejší servisní služby.

 

Galerie