Urban Cabin v LA je v pořadí třetí z celkově pěti interpretací konceptu, který MINI LIVING v loňském roce představilo. Urban Cabin představuje přechodné bydlení s vysokou flexibilitou a množstvím možností na ploše pouhých 15 m2. Jedním z konkrétních zaměření designérů je identita a kultura daného místa. Po Londýně, New Yorku a nyní Los Angeles je v plánu realizovat tento projekt také v Pekingu a Tokiu v druhé polovině roku.


MINI LIVING Urban Cabin nabízejí co nejkvalitnější život na malém prostoru. Jsou řešeny třemi hlavními prvky. Dva vnější moduly tvoří obývací a spací prostor na jedné straně a koupelna a kuchyň na straně druhé. Tyto dva moduly jsou navrženy týmem MINI LIVING. Třetí část – experimentální prostor s charakterem instalace – je společností MINI určena jako prázdný prostor, který mohou místní architekti navrhnout podle svých představ. Zvolený motiv se ovšem vždy musí vztahovat ke konkrétnímu místu. Oba obytné prostory mají na vnější straně perforovanou kovovou fasádu. Díky tomu se v průběhu dne mění charakter prosvětlení, osvětlení a dojmu z prostoru. Vnitřek tvoří kombinace dřeva s překvapivými moderními materiály.

„Kabiny“ se nesnaží řešit pouze nedostatek prostoru k bydlení, stejně jako nárůst cen a pokles životní úrovně, která je nedílnou součástí tohoto procesu, ale také napravit globální rozmach homogenní architektury a s tím spojenou ztrátu kulturní identity a různorodosti. 

Další zastávka: Los Angeles 
Občané Los Angeles přikládají velkou důležitost propojení s životním prostředím. Dvojice architektů navrhla dvě vnitřní kostky nabízející kaleidoskopický vizuální efekt. Výsledkem je atmosférická souhra světelných odrazů a vizuálních iluzí, která se podobá iluzivní malbě Trompe l'oeil. Ven vyčnívající závěsná zahrada v kombinaci s touto sugestivní hrou světla návštěvníkům navozuje pocit, že jsou na venkově, třebaže se nacházejí uprostřed města.

Pohled do budoucna globální vesnice
Po MINI LIVING Urban Cabin v Londýně, New Yorku a nyní LA se tento koncept představí také na dalších místech. Dalším bude House Vision v Pekingu a Design Art v Tokiu. V obou případech se budou angažovat místní architekti se svými individuálními návrhy. Pět mini bytů Urban Cabin nabízí náznak nejrůznějších funkcí a prostorů budovy MINI LIVING, prvního společného projektu s Čínou, který se má v Šanghaji otevřít v roce 2019. Společně tvoří globální vesnici MINI LIVING, která vytyčí potenciální cestu k budoucímu městskému životu.