Prodeji elektromobilů se na českém trhu daří podstatně méně, než například v severských zemích. Společnost E.ON si nechala vypracovat průzkum zaměřený na názory  a preference veřejnosti. Ta elektromobilům vytýká především vysoké ceny, krátký dojezd, dlouhé nabíjení a nízkou dobíjecí infrastrukturu. Některá z přesvědčení však byla v posledních letech výrazně potlačena.

1. Dlouhá doba dobíjení

Pomalejší dobíjení vyčítá elektromobilům 38 % dotázaných respondentů. Průměrná doba dobíjení elektromobilu se odvíjí od řady proměnných, jako je kapacita baterie, typ elektromobilu nebo roční doba. Vliv na délku má i typ nabíječky. Elektromobil je možné nabít doma ze zásuvky, nicméně nabíjení s malým příkonem je dlouhé, trvá v průměru kolem 6 až 8 hodin. Rychlejší nabíjení umožňují rychlonabíjecí stanice. „Ty mají příkon zpravidla nad 50 kW a elektromobil nabijí během 30 až 60 minut,“ říká Miloslav Fialka ze společnosti E.ON.

2. Elektromobil je hlavně ekologický

Zmatky panují také v případě provozních nákladů elektromobilů. Více než polovina lidí, kteří se do průzkumu zapojili, sice označila ekologickou dopravu za přínosnou, protože omezuje škodlivé emise, ale jen 10 % uvedlo, že u elektromobilů kvituje nízké náklady na palivo. Levnější provoz je však podle odborníků klíčovou předností vozů na elektřinu. Odpadá mnoho servisních a údržbových poplatků, od svíček až po nový výfuk. Co se týká provozních nákladů, jsou nižší, především pokud dobíjíte doma při nízké sazbě.

3. Elektromobily jsou drahé

Jak ukázal průzkum, aby si lidé elektromobil pořídili, musel by být levnější než běžný vůz. Pouze 5 % spotřebitelů by si za nákup vozu na elektřinu připlatilo, maximálně však 60 tisíc korun. Podpořit nákup elektromobilů mají také dotační programy, které jsou určené pro obce a státní subjekty. Pro fyzické osoby a občany zatím žádný dotační program vypsán nebyl. Státní podporu by ale podle průzkumu uvítalo 41 % lidí.

4. Elektromobily mají krátký dojezd

Lidé elektromobilům vyčítají i krátkou dojezdovou vzdálenost. Ocenili by, pokud by vozy na elektřinu ujeli 500 kilometrů na jedno nabití. Dojezdová vzdálenost vozů na elektřinu se ale prodlužuje s každou novou generací. Zatímco před pěti lety elektromobily ujely 100 až 150 kilometrů, dnes je průměrný dojezd kolem 200 až 300 kilometrů. Výjimkou jsou modely Tesla, které mají dojezd přes 400 kilometrů na jedno nabití.

5. Chybí dobíjecí stanice

Za překážku rozvoje elektromobility lidé dále označují nízký počet nabíjecích stanic. Síť rychlonabíjecích stanic se však stále rozrůstá. V České republice je už přes 300 dobíjecích stanic, avšak minimum těch rychlonabíjecích. Je tedy potřeba podpořit jejich vznik zejména kolem hlavních tahů. S elektromobilitou dlouhodobě počítají energetické společnosti, které do výstavby rychlonabíjecích stanic investují. To, že by měl počet elektromobilů a dobíjecích stanic narůstat, ukazují i trendové křivky. Přechod k elektromobilitě nebude závratně rychlý, auto není produkt, který bychom měnili jednou za tři, čtyři roky. Elektromobily ale už dnes nabízejí oproti spalovacím autům tolik výhod, že změna je nevyhnutelná.