Automobilka Nissan slaví v duchu vítězství elektromobility. V Evropě se jí totiž podařilo dodat model Leaf s pořadovým číslem 100 000. Celosvětově se prodalo již 320 000 vozů Nissan Leaf a model se tím stal nejprodávanějším elektromobilem světa.

Model Nissan Leaf se díky 100 000 evropských zákazníků vyšvihl na pozici nejprodávanějšího elektromobilu na světě. Prodej zahrnuje jak předchozí modely vozidla, tak i model nový.

Nového modelu Leaf se v Evropě do dnešního dne prodalo už přes 37 000 kusů. Díky zákazníkům, kteří chtějí začít využívat inovativních technologií a jezdit s nulovými emisemi, se tak v Evropě každých 10 minut prodá jeden nový model Leaf.

Nový Nissan Leaf je prvním v Evropě prodávaným modelem automobilky, který je vybavený technologiemi Nissan ProPILOT a ProPILOT Park. Do výbavy nového Nissanu Leaf patří i technologie e-Pedal, která řidičům umožňuje rozjíždět se, zrychlovat i brzdit pouhým sešlápnutím nebo uvolněním jediného pedálu.

Evropští majitelé modelu Leaf už najeli přes 2 miliardy kilometrů a uchránili tím životní prostředí před znečištěním 300 000 tunami CO2. Úroveň spokojenosti zákazníků je 92 % – tato vynikající hodnota je vyšší než u kteréhokoli z ostatních modelů Nissan.