Firemní technologie Brain-to-Vehicle, neboli B2V, slibuje zrychlit reakční dobu řidičů a přinese vozidla, která se umí přizpůsobovat a zpříjemní tím jízdu. Nissan předvede schopnosti této exkluzivní technologie na veletrhu CES 2018 v Las Vegas. B2V je poslední novinkou v oblasti Inteligentní mobility Nissan, firemní vize o transformaci způsobu řízení automobilů, jejich pohonu a jejich úlohy v životě společnosti. 

V klasickém pojetí autonomní technologie si lidé představují, že přenechávají kontrolu nad řízením počítači. Technologie B2V však dělá přesný opak, využívá signály v mozku řidiče. Tato průlomová novinka od společnosti Nissan je výsledkem výzkumu využití technologie dekódování činnosti mozku k předvídání kroků řidiče a detekci nepohodlí.

Předvídání: Zachycení signálů, že se mozek řidiče chystá inicializovat určitý pohyb, jako je otočení volantu nebo stlačení akceleračního pedálu, umožňuje technologii podpory řidiče začít s touto akcí rychleji. Může to zkrátit reakční dobu a zkvalitnit ruční řízení.

Detekce: Na základě detekování a vyhodnocení nepohodlí řidiče dokáže umělá inteligence změnit jízdní nastavení nebo styl jízdy v autonomním režimu. To samé platí i o navození vhodné atmosféry uvnitř vozidla, pokud se cestující cítí nepohodlně.

Technologie Nissan B2V je vůbec prvním systémem svého druhu na světě. Řidič má na sobě zařízení, které měří aktivitu mozkových vln a následně ji analyzují autonomní systémy. Díky předvídání zamýšleného pohybu dokážou systémy podnikat kroky, jako je otočení volantu nebo zpomalení vozu, o 0,2 až 0,5 sekund rychleji než řidič, přičemž tyto zásahy jsou téměř nepozorovatelné. 

Společnost Nissan bude na veletrhu CES pomocí simulátoru jízdy předvádět některé prvky této technologie a Lucian Gheorghe bude k dispozici k zodpovězení otázek. Společnost Nissan bude na stánku číslo 5431 v severní hale střediska Convention Centre v Las Vegas.