Designéři se při tvorbě nového modelového ročníku zaměřili zejména na přední a zadní svítilny poprvé osazené LED technologií. Inovovaných tvarů se dočkaly také mlhovky a maska chladiče. Kromě rozšíření nabídky litých kol o nové designy bude možné poprvé objednat průměr 18“ pro karosářskou variantu hatchback. V interiéru mohou zájemci očekávat pozměněný design přístrojového štítu a na nové dekory sladěné s čalouněním sedadel.

Čtyři benzinové tříválce

Škála motorů vozu zahrnuje čtyři benzinové tříválcové motory o objemu 1,0 l. Motory MPI s nepřímým vstřikováním paliva dávají 44 kW (60 k), resp. 55 kW (75 k). Dva motory TSI disponují pokročilými technologiemi, včetně přeplňování a přímého vstřikování benzinu do válců, což jim umožňuje produkovat nejvyšší výkon 70 kW (95 k), resp. 81 kW (110 k). Oba motory TSI nově dostaly filtr pevných částic. Nejvýkonnější ze čtveřice motorů je v nabídce také se sedmistupňovou převodovkou DSG.

Nové asistenční systémy

Nově dostupná funkce Blind Spot Detection upozorňuje řidiče na přítomnost vozidel v mrtvém úhlu nebo na zezadu rychle se přibližující vozidlo při jízdě po víceproudých dálnicích. Systém Rear Traffic Alert monitoruje co se děje za vozidlem a varuje před kolizí při couvání. Další nově dostupnou funkcí je Light Assist, která automaticky přepíná z dálkových na potkávací světla, jakmile systém detekuje protijedoucí vozidlo a usnaďnuje řidiči jízdu v noci aniž by hrozilo oslnění ostatních účastníků provozu.

Infotainment Swing nyní se 6,5“ displejem

Infotainment systém Swing nyní nabízí 6,5“ displej a také umožňuje řidičům využívat celou škálu mobilních online služeb ŠKODA Connect. S navigačním systémem nabízí rovněž službu Online Traffic Information s informacemi o dopravní situaci v reálném čase. Na druhé straně inovativní technologie SmartLink+ umožňuje využívat všechny výhody Apple CarPlay, Android Auto, MirrorLinkTM a SmartGate.

Ještě více Simply Clever

Škrabka na led, která je vždy po ruce ve víku palivové nádrže, nově umožní měření hloubky dezénu pneumatik. Fabia může být také vybavena USB porty pro elektronická zařízení cestujících na zadních sedadlech. Zákazníci si mohou také zvolit oboustranný koberec do zavazadlového prostoru. Boční přihrádka v zavazadlovém prostoru modelu Fabie COMBI obsahuje nově také přenosnou LED-svítilnu.