Výsledky nové Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 v bezpečnostních testech potvrzují přirozenou odolnost podvozku a karoserie vyplývající z architektury TNGA, kde se v široké míře uplatňují výztuhy na klíčových místech a jsou použity prvky z vysokopevnostní oceli k pohlcování a rozptylování energie nárazu mimo kabinu.

V základní výbavě Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 je vždy nová (druhá) generace bezpečnostního paketu Toyota Safety Sense, v souladu se strategií automobilky Toyota zpřístupňovat vyspělou bezpečnostní výbavu všem zákazníkům. Součástí uvedeného bezpečnostního paketu je předkolizní bezpečnostní systém s rozpoznáváním chodců a cyklistů, adaptivní tempomat, upozorňování na opuštění jízdního pruhu se zásahy do řízení, automatické přepínání dálkových světel a systém rozpoznávání dopravních značek.

Předkolizní bezpečnostní systém Toyoty Corolla a Toyoty RAV4 získal maximální počet bodů v testech za nízkých rychlostí (odpovídajících jízdám po městě), kdy dokázal zabránit nehodě za všech zkoušených rychlostí. Paket Toyota Safety Sense prokázal dobré výsledky i za cestovních rychlostí po dálnici. Při dojíždění pomaleji jedoucího vozu se dokázal vyhnout nehodě za všech testovaných rychlostí. A při dojíždění stojícího nebo zpomalujícího vozidla buďto dokázal střetu zcela zabránit, nebo alespoň zmírnit jeho následky.

Dobré výsledky ukázala i funkce rozpoznávání chodců a cyklistů, která je součástí uvedeného systému: střetům s chodci a cyklisty se podařilo zabránit při testování za všech podmínek, za denního světla i v noci.

Výsledky nárazových testů dle kategorií

  Dospělí cestující Děti  Zranitelní účastnící silničního provozu Bezpečnostní  asistenční systémy
Toyota Corolla 95 % 84 % 86 % 77 %
Toyota RAV4 93 % 87 % 85 % 77 %

Dosažený výsledek jednoznačně dokládá zasazení automobilky Toyota o bezpečnost. Jelikož bezpečnost stojí v centru snah Toyoty vyrábět stále lepší vozy, usiluje automobilka o to, aby se výhody vyspělých technologií neomezovaly pouze na nejvyšší modely v nejlepší výbavě, ale byly k dispozici pokud možno plošně.