Inovované modely BMW řady 2 Active Tourer a BMW řady 2 Gran Tourer budou uvedeny na trh v březnu 2018. Prodeje prvního modelu BMW segmentu Sport Activity Tourer (SAT) v rámci třídy kompaktních prémiových vozů mezi roky 2014 a 2017 přesáhly 380 000 kusů. Tyto dva modely, se tak zařadily mezi bestsellery značky. Největším dosavadním odbytištěm je Německo, následované Čínou a Velkou Británií. BMW prostřednictvím modelů řady 2 Active Tourer a Gran Tourer úspěšně oslovilo nové zákazníky, pro více než 70 % z nich šlo o první vůz BMW.

MPV se sportovním duchem

Nový design předních partií se širokým nasávacím otvorem ve spodní části a výraznějšími ledvinkami masky chladiče podtrhuje sportovní eleganci modelu. Šíři vozu opticky zvýrazňuje také nově pojatý zadní nárazník, sportovní akcent dodávají i mohutnější koncovky výfuku s větším průměrem. Ještě dynamičtější a atraktivnější vzhled zajistí modelům BMW řady 2 Active Tourer a Gran Tourer volitelně dodávaný paket M Sport. Inovací prošel rovněž design předních LED světlometů s asistentem dálkových světel a mlhovek.

Možnosti individualizace nově rozšiřují dva odstíny laku (Jucaro Beige a Sunset Orange) a šestice nových designů kol z lehkých slitin v průměrech 17, 18 a 19 palců. Prémiový charakter interiéru dokreslují nové možnosti volby čalounění v kombinaci látka/Sensatec nebo kůže.

Interiér na přání

V rámci modernizace dostala řada 2 nová sedadla s upraveným bočním vedením, novými materiály a příjemnější pěnovou výplní. Celkem je k dispozici 24 variant kombinací čalounění sedadel v látkovém i koženém provedení. Novinkou v nabídce je látkové čalounění v šedé či oranžové barvě (Sport Line) a kožené čalounění Dakota v odstínu Mocha. K rozsáhlým možnostem individualizace interiéru značnou měrou přispívá i obložení interiéru hliníkem, dřevem nebo v leskle černém provedení s hromovanými akcentními lištami Pearl Chrome. Kromě základních provedení jsou zákazníkům k dispozici také modely Luxury Line, Sport Line a M Sport.

Objem zavazadlového prostoru činí 468 litrů (PHEV 400 l) a lze jej dále rozšiřovat až na maximální kapacitu 1510 litrů (PHEV 1350 l), a to buď posunutím zadních sedadel, nebo sklápěním částí jejich opěradel dělených v poměru 40:20:40. BMW řady 2 Gran Tourer dosahuje s rozvorem 2,78 metru délky 4,57 metru. Gran Tourer umožňuje v druhé řadě sedadel montáž až tří dětských sedaček vedle sebe, zatímco volitelná třetí řada zvýší celkový počet sedadel až na sedm, a pokud nejsou potřeba, lze je složit do podlahy zavazadlového prostoru. Objem zavazadlového prostoru se pohybuje v závislosti na uspořádání sedadel od 645 do 1905 l.

Ještě ekologičtější motory

Nové motory přinášejí snížení spotřeby paliva a emisí až o 5 % při současném zvýšení výkonu až o 5 kW/7 k a točivého momentu až o 10 Nm. S ohledem na ekologický provoz byl upraven například klikový hřídel, thermomanagement, časování ventilů či přeplňování. BMW řady 2 Active Tourer nabízí výkon od 80 kW/109 k do 170 kW/231 k, pohonné jednotky BMW 2 Grand Tourer disponují výkony od 80 kW/109 k do 141 kW/192 k. Kombinovaná spotřeba nových motorů z rodiny BMW EfficientDynamics činí 4,3–6,4 l/100 km, což odpovídá emisím CO2 v rozmezí 112–147 g/km.

Všechny vznětové motory budou od března 2018 vybaveny systémem SCR (Selective Catalytic Reduction), který k efektivnímu snížení emisí oxidů dusíku využívá vstřikování roztoku močoviny (AdBlue), a dále zásobníkovým katalyzátorem NOx a filtrem pevných částic. Všechny čtyřválcové vznětové motory disponují technologiemi BMW TwinPower Turbo s dvojicí turbodmychadel.

Pro oba modely je poprvé k dispozici sedmistupňová dvouspojková převodovka Steptronic, v  nabídce společně s osmistupňovou převodovkou Steptronic a šestistupňovou manuální převodovkou. Model 220i je standardně vybaven novým dvouspojkovým ústrojím Steptronic, varianty 225i xDrive a 220d standardně využívají osmistupňovou převodovku Steptronic.

K dispozici bude také plug-in hybridní model BMW 225xe iPerformance Active Tourer s elektrickým dojezdem až 45 km a celkovým výkonem 224 k. Zároveň slibuje průměrnou spotřebu paliva 2,3–2,5 l/100 km s emisemi CO2 52–57 g/km).

Nová generace systému iDrive

Oba modely budou mít na palubě novou generaci multimediálního systému iDrive. Za příplatek lze pořídit navigační systém s obrazovkou o úhlopříčkách 6,5“ a 8,8“. Samozřejmostí je hlasové ovládání a ovladač drive s dotykovým rozhraním.

Služby BMW ConnectedDrive Services nabízejí dopravní informace v reálném čase, upozornění na čas odjezdu založené na dopravní situaci, sdílení destinací prostřednictvím aplikace, webu a kalendáře, plus funkce Microsoft Exchange ke sdílení a úpravě e-mailů, dat v kalendáři a kontaktů. Indukční dobíjení kompatibilních telefonů a WiFi hotspot pro až deset zařízení jsou také součástí nabídky.