Značka Audi vyvinula pro animovaný film „Špioni v převleku“ (Spies in Disguise) virtuální koncepční vůz Audi RSQ e-tron. Automobil s futuristickým designem spojuje na filmovém plátně autonomní jízdu s umělou inteligencí. Vozidlo hlavní postavy Lanceho Sterlinga, superagenta, jemuž propůjčil hlas Will Smith, vystupuje v příběhu jako protagonista na čtyřech kolech se silným charakterem. Animovaný film pro celou rodinu bude uveden do kin v září 2019. 

Audi RSQ e-tron pozoruhodným způsobem, například hologramovým rychloměrem a elektrickou mobilitou, ukazuje, jak by mohla vypadat mobilita budoucnosti. Jeho exteriér a interiér navrhli designéři Audi v úzké spolupráci s Blue SkyStudios, dceřinou firmou společnosti Twentieth Century Fox. 

Vizionářský designérský styl značky se čtyřmi kruhy umocňují sportovní linie dvoumístného vozu kombinované s futuristickou vnitřní výbavou. Superagent Lance Sterling ve filmu spoléhá na svůj sportovní vůz Audi RSQ e-tron, s nímž tvoří dvojici, která se dokonale doplňuje. Koncepční vůz přitom disponuje kromě režimu zcela autonomní jízdy a dalších inteligentních asistenčních systémů Audi také fiktivními funkcemi pro agenty.

Jako první Audi v animovaném filmu symbolizuje Audi RSQ e-tron v akční komedii „Špioni v převleku“ zcela elektrickou mobilitu Audi. Automobilka bude pokračovat ve spolupráci se společnostmi Twentieth Century Fox a Blue SkyStudiosi v roce 2019. Společné týmy již připravují pokračování v podobě krátkého animovaného filmu s Lancem Sterlingem a vědcem Walterem Beckettem, jemuž propůjčí hlas herec Tom Holland.

O filmu „Špioni v převleku“

Superšpion Lance Sterling (Will Smith) je téměř přesným opakem vědce Waltera Becketta (Tom Holland). Lance je šarmantní a bystrý pohodář. Walter je… nic z toho. Co mu chybí v oblasti sociálních kompetencí, to dohání svou mimořádnou vynalézavostí a vysokou inteligencí. Pomocí své vědecké geniálnosti realizuje vynálezy, které Lance využívá na svých misích. Když se události začnou vyvíjet nečekaným směrem, musejí se Walter a Lance náhle spoléhat jeden na druhého zcela jiným způsobem. A pokud se tato zvláštní dvojice nenaučí pracovat jako tým, bude v ohrožení celý svět. „Špioni v převleku“ je animovaná komedie, která se odehrává v hyperdynamickém světě světoběžníků, pohybujících se v prostředí mezinárodní špionáže.