Opel letos uvede na trh už šestou generaci modelové řady Corsa. Od debutu Corsy první generace v roce 1982 se až dosud prodalo přes 13,5 milionů těchto populárních vozů. Nová generace přinese do segmentu malých automobilů revoluční osvětlovací techniku: Mnohokrát oceněné světlomety IntelliLux LED Matrix! Zcela nově vyvinutá Corsa bude poprvé vybavena adaptivními neoslňujícími světlomety full-LED, které oceňují jak odborníci, tak běžní zákazníci už od jejich prvního zavedení v aktuálním modelu Astra, který se i díky jim stal Evropským automobilem roku 2016 (European Car Of The Year 2016).

V tomto roce slaví automobilka 120 let výroby automobilů a tedy i 120 let automobilových inovací dostupných každému. Až do uvedení v Opelu Astra se LED Matrix světlomety sporadicky objevovaly jen v drahých prémiových vozech. Opel tuto hi-tech technologii uvedl díky Astře do kompaktního segmentu. Následovala Insignia a nyní se LED Matrix světlomety díky Corse poprvé dostávají i do populárního B-segmentu malých automobilů, který je nejsilnějším automobilovým segmentem evropského trhu. To znovu dokládá, jak Opel systematicky demokratizuje nejvyspělejší technologie a předkládá je nejširšímu spektru zákazníků.

Zákazníci a odborníci jsou technologií IntelliLux LED Matrix v modelech Astra a Insignia nadšeni. V Evropě si 20 % zákazníků řady Astra a 60 % zákazníků řady Insignia objednává tento inovativní systém. Ročně tak na silnicích přibývá na 90 000 nových automobilů Opel vybavených inteligentními adaptivními světlomety LED Matrix, které neoslňují a samočinně se přizpůsobují provozu i situaci v okolí vozovky. Matricový systém LED diod prostě vypnutím konkrétních LED segmentů „vytmaví“ osvětlený prostor protijedoucích nebo souběžně jedoucích automobilů, takže se eliminuje oslnění ostatních řidičů. Řidič Opelu má přitom stále perfektně osvětlenou cestu. Už zanedlouho se tento špičkový systém objeví i v Corsách nové generace.

Lidový elektromobil 

Opel už během prvního pololetí roku 2019 začne nabírat objednávky na dva nové elektrifikované modely – plně elektrickou verzi Corsy nové generace a plug-in verze populárního SUV modelu Grandland X. Corsa nové generace bude poprvé k dispozici i v čistě elektrické verzi, která má být plně konkurenceschopná a za cenu, kterou si bude moci dovolit široká klientela. Půjde tak o „lidový elektromobil!