Díky své nové architektuře poskytuje pátá generace Opelu Combo širokou škálu verzí a konfigurací s příkladným využitím prostoru. Standardní provedení s délkou 4,40 m s rozvorem 2785 mm, disponuje užitečným zatížením do 1000 kg (bez řidiče) a objemem nákladového prostoru 3,3 až 3,8 m3. Do něho se dají pohodlně uložit předměty s délkou do 3090 mm. Zákazníci, kteří potřebují přepravovat ještě delší věci, si mohou objednat Combo se vzhůru výklopnými dveřmi nákladového prostoru a praktickou klapkou ve střeš. Verze XL s délkou 4,75 metru a rozvorem 2975 mm nabídne objem nákladového prostoru do 4,4 m3 s užitečným zatížením až 1000 kg. Přepravní délka narostla na 3440 mm.

Kromě toho se Van vyrábí také ve verzi se zdvojenou kabinou Crew Cab s pěti sedadly a nákladovým prostorem odděleným pevnou stěnou. Zadní lavice se dá sklopit a dělící stěnu přeložit za přední sedadla, což zabezpečuje optimální variabilitu. Dvířka v dělící stěně umožňují přepravovat zvlášť dlouhé předměty.

Nakládání rozměrných předmětů přes dvoukřídlé zadní dveře usnadňuje nízká výška nakládací hrany 580 mm nad zemí, která je další velkou výhodou. Šířka nákladového prostoru mezi podběhy kol umožňuje naložit vysokozdvižným vozíkem dvě euro-palety, a to i při krátké verzi karoserie.

Vždy v souladu se zákonem

Indikátor přetížení je novým prvkem výbavy značky Opel. Systém automaticky měří zatížení vozidla před nastartováním motoru. Alternativně řidič může vyvolat měření zatížení náprav stlačením knoflíku. Bílá LED signalizuje řidiči, kdy hmotnost nákladu překročí 80 % povoleného užitečného zatížení. Pokud je hmotnost překročena, rozsvítí se oranžové světlo se symbolem vykřičníku. Tento systém chrání majitele modelu Combo Van nejen před pokutami. Při překročení maximální povolené hmotnosti se výrazně zhorší ovladatelnost vozidla.

Zázemí rodinného vozu i v práci

Na rozdíl od normálního postupu probíhal vývoj od začátku podle standardů pro osobní automobily s dodatečně přidanými funkcemi pro využití jako rodinný automobil. Různé asistenční systémy a bezpečnostní prvky, sahají od adaptivního tempomatu po systém varování před kolizí s detekcí chodců a automatickým nouzovým brzděním, systém rozpoznávání únavy řidiče a monitorování mrtvých úhlů nebo head-up displej zvyšují bezpečnost posádky obou verzí. Kromě toho adaptivní regulace trakce IntelliGrip s pěti režimy zaručuje, že majitelé vozů Opel Combo Van mohou opustit asfaltové cesty pro aktivity ve volném čase nebo se snadno dostat na staveniště s bahnitým, písčitým nebo zasněženým povrchem.

Skříňová dodávka Combo Van může být vybavena dvojicí kamer monitorujících  prostor za vozidlem a pravý mrtvý úhel. Prevenci poškození vozu při pohybu ve stíněných prostorách zajišťují ultrazvukové senzory kolem celého vozu.

Zvýšený komfort poskytuje bohatá příplatková výbava, jako vyhřívaná přední sedadla a vyhřívaný volant, dvouzónová automatická klimatizace a nejnovější infotainment s osmipalcovou dotykovou obrazovkou. Integrovaná navigace má 3D mapové podklady celé Evropy a zobrazuje aktuální dopravní informace. Samozřejmostí je rozšířená konektivita s chytrými telefony prostřednictvím rozhraní Apple CarPlay i Android Auto.

Nadstandardní nabídka pohonných jednotek

Modelová řada Combo je dostupná se skutečně širokou nabídkou pohonných jednotek. Novinkou je vznětový přeplňovaný čtyřválec 1.5 litru s výkonem 96 kW a točivým momentem 300 Nm. Díky moderním řešením udává automobilka průměrnou spotřebu 4,4-4,6 l/100 km s emisemi CO2 116-123 g/km. Kromě šestistupňové manuální převodovky může být tento motor spojen také s osmistupňovým automatem. K dispozici jsou také deriváty laděné na výkony 56 a 72 kW s točivými momenty 230 a 250 Nm. Druhým dieselovým motorem je přeplňovaný čtyřválec 1.6 CDTI nabízený ve výkonových variantách 55 a 73 kW.

Zákazníci, kteří preferují zážehové motory, si mohou Opel Combo Life objednat s motorem 1.2 Direct Injection Turbo o výkonu 81 kW (110 k) s točivým momentem 205 Nm. S průměrnou spotřebou 5,5-5,8 l/100 km a pružným zrychlením jde o ideální volbu do města.

Firmy, jejichž pracoviště vyžaduje zlepšenou trakci v blátě, písku nebo sněhu si mohou do modelu Combo objednat další prvky, jako systém elektronické regulace trakce IntelliGrip a tzv. výbavu pro staveniště. Ta zahrnuje světlou výšku zvýšenou o 30 mm, kola většího průměru, tvrdší stabilizátory vpředu a vzadu a zadní pružiny s variabilní charakteristikou.

Kompletní ceníky a technické údaje naleznete zde:

Opel Combo Van

Opel Combo Life