Rok 2019 bude pro Opel významným momentem. Německá automobilka v tomto roce nejenom oslaví 120 let výroby automobilů, ale zrychlí i elektrifikaci svého modelového portfolia. Už v prvním pololetí roku 2019 se otevřou objednávkové knihy prvních dvou elektrifikovaných modelů: Plně elektrické Corsy nové generace a kompaktního SUV modelu Grandland X s plug-in hybridním pohonem. 

Velkým impulzem budoucího roku bude uvedení Corsy nové generace. Tento bestseller třídy malých vozů, který se poprvé představil v roce 1982, vyjede v příštím roce ve své úplně nové generační podobě a nabídka bude obsahovat i ryze elektrickou verzi. Automobilka zároveň slibuje dostupnou cenu pro široké spektrum zákazníků.

Plug-in hybrid Grandland X, který bude Opel vyrábět ve svém závodě v německém Eisenachu, je určený zákazníkům, kteří hledají prostor a SUV charakter. Hybridní pohon vozu bude disponovat výkonem až 221 kW / 300 k a bude propojený se systémem přenosu výkonu na všechna kola e-All Wheel Drive.

Také model Vivaro se v příštím roce objeví v nové generační podobě a také tato řada nabídne od roku 2020 k elektrickou verzi. A stranou elektrifikace nezůstane ani subkompaktní SUV Mokka X, která se začne vyrábět v roce 2020. To vše je součástí globálního programu s názvem PACE!

120 let existence

Opel se vždy prezentoval jako značka, která přináší nejmodernější inovace a technologie svým zákazníkům za dostupné ceny. Tato filozofie zůstává stoprocentně platná samozřejmě i v roce 2019 - roce, kdy Opel oslaví 120 let od výroby prvního automobilu. Tento příběh o úspěchu začal v roce 1899 ruční výrobou 65kusové série vozů Opel „Patentmotorwagen System Lutzmann“. Do dnešních dnů z bran továren automobilky Opel vyjelo už více než 70 milionů vozů! Po celou dobu své existence Opel zůstává věrný tradici výroby vysoce kvalitních automobilů maximálně efektivním způsobem, tak, aby jeho produkty byly dostupné co nejširšímu okruhu zákazníků.

Během 120 let výroby automobilů se veřejnosti představila spousta tak výrazných modelů značky Opel, že se z nich staly doslova ikony automobilové historie. Stačí připomenout jména jako „Laubfrosch“ (Rosnička), „Admiral“, „Kadett“, „Rekord“, „Manta“ nebo „GT“. Zároveň Opel přinesl běžným zákazníkům celou řadu inovativních technologií: Opel Olympia se v roce 1935 stal prvním velkosériově vyráběným německým automobilem se samonosnou ocelovou karoserií, v roce 1989 Opel zavedl do standardní výbavy zážehových motorů řízené katalyzátory, v roce 1995 měly už všechny Opely velkoobjemové airbagy, Astra nové generace vyjela v roce 2015 jako první představitel svého kompaktního segmentu se pokrokovými IntelliLux LED Matrix světlomety.

Opel samozřejmě oslaví výročí 120 let výroby automobilů společně se svými zákazníky, a proto uvede speciální modelovou edicí „120 let“. Tyto verze se zanedlouho objeví ve většině modelových řadách a jejich charakteristickým rysem budou bohatá výbava, vyspělé technologie a atraktivní styling za velmi zajímavé ceny.