Společnost Bonett patří k předním hráčům provozujících rozsáhlou síť tankovacích stanic CNG. V následujících měsících otevře další tankovací místa a s počtem třiceti plniček bude největším provozovatelem v České republice. Významné z hlediska otevírání nových stanic budou především červen a červenec.

V rychlém sledu budou otevřeny plnicí stanice v nákupním centru u dálnice D1 v Čestlicích, v Pardubicích, dále potom v Praze Stodůlkách, Náchodě, na dálnici D1 u Brna a také na dálnici D5 u Tachova. Jubilejní třicátá bude stát u letiště Václava Havla v Praze Ruzyni. Její výstavba však nesla mnoho komplikací vzhledem ke specifické lokalitě s hustým provozem. Další stanice budou otevřeny v Brně u hypermarketu Makro a také v Ostravě, Plzni a dalších městech.

Nové plnicí stanice mají velkou kompresní kapacitu a jsou vybaveny zásobníky pro více než 1.200 kubíků stlačeného zemního plynu, ze kterých trvá plnění vozidla okolo 2-3 minut. Stanice jsou navíc připraveny na rychlé posílení výkonu o dalších více než 500 kubíků za hodinu, pokud bude poptávka růst. V platebních terminálech budou moci zákazníci používat vedle výhodných Bonett CNG karet i klasické bankovní, resp. ostatní CNG karty a v některých případech i hotovost.

V letošním roce Bonett proinvestuje více než 170 milionů korun. Velká část šla na výstavbu nových plniček, ale zároveň se myslelo i na rekonstrukci stávající sítě. U řady stanic proběhla rekonstrukce spojená se zvýšením výkonu a kapacity. Nedávno byl takto navýšen výkon stanice v Žebráku, kde je očekáváno 30% navýšení prodejů.

Bonett a Makro

V rámci rozšiřování tankovací sítě uzavřela společnost Bonett významnou spolupráci s obchodním řetězcem Makro. Již nyní mohou řidiči tankovat v Čestlicích, přičemž během tohoto roku vznikne dalších 6 stanic v areálu poboček Makro. Celý projekt zahrnující celkem deset stanic by měl být dokončen během příštího roku. Po stanici v Čestlicích budou výdejní stojany na CNG postupně přibývat i v dalších městech. Ještě v červnu se rozjede ostrý provoz v MAKRO v pražských Stodůlkách. Výdejní stojany na CNG jsou součástí samoobslužných čerpacích stanic, které MAKRO provozuje v těsné blízkosti svých prodejen. Určeny jsou pro širokou veřejnost. Dostatečnou rychlost plnění zajišťují výkonné kompresory a zásobníky CNG. V platebních terminálech budou moci zákazníci používat vedle výhodných Bonett CNG karet i klasické bankovní, resp. ostatní CNG karty a v některých případech i hotovost.