Výrobce Bridgestone bude exkluzivním dodavatelem vysokovýkonných pneumatik Potenza S001 a Potenza S007 pro nově představený model Renault Mégane R.S. Trophy. Verze, poháněná motorem 1.8 litru, přeplňovaným turbodmychadlem, je nejnovějším přírůstkem v rodině modelů Mégane R.S. Trophy a nabízí aktuální inovace divize Renault Sport, umožňující ještě vyšší úroveň výkonů než předchozí generace. Bridgestone proto pečlivě optimalizoval veškeré aspekty pneumatik S001 a S007 tak, aby maximalizovaly schopnosti modelu Mégane R.S. Trophy.

Novinka v produktové řadě R.S. poprvé překonává symbolickou hranici výkonu 300 k (220 kW). Výkonnější přeplňovaný motor 1.8 litru poskytuje mnohem lepší zrychlení a díky řízení všech kol 4CONTROL umožňuje nadprůměrnou agilitu při průjezdu prudkými zatáčkami i stabilitu ve vyšších rychlostech. Bridgestone vyvinul pneumatiku Potenza S001, která promění tuto úroveň výkonů na silnicích v realitu. Produktová řada Potenza je proslulá tím svými kvalitami, takže je ideální pro výkony tohoto vozidla.

Bridgestone je exkluzivním dodavatelem pneumatik pro nový Renault Mégane R.S. Trophy, jehož 19“ kola Jerez jsou vybavena pneumatikami Potenza S001. Cílem společnosti Bridgestone bylo vyvinout pneumatiku, která by přenášela na vozovku veškerý výkon motoru a umožňovala tomuto vozidlu realizovat maximální potenciál v oblasti sportovních výkonů a ovladatelnosti.

Na vnější okraje běhounu jsou umístěny větší bloky, které zlepšují ovladatelnost a brzdění na suchu, zatímco menší bloky ve vnitřní oblasti optimalizují provozní vlastnosti na mokru. Tím se zlepšil kontakt pneumatiky s povrchem vozovky a zvýšila se stabilita ve vysokých rychlostech. Pneumatika je navíc  odolnější vůči působení bočních sil, takže řidič může projíždět zatáčky rychleji.

Výrobce snížil valivý odpor, aby pneumatika splňovala současnou i budoucí legislativu a na informačním štítku EU obdržela hodnocení A za adhezi na mokru.

Renault Mégane R.S. Trophy 2018 bude k dispozici u prodejců od roku 2019. A v roce 2019 bude nový Renault Mégane R.S. Trophy nabízen také s pneumatikami Bridgestone Potenza S007. Pneumatika Potenza S007, specificky vyvinutá pro Renault Sport, poskytne novému modelu Mégane R.S. Trophy ještě bezprostřednější řízení, vyšší adhezi při průjezdu zatáčkou a větší odolnost pro sportovní jízdu. A díky označení logem „R.S.“ na bočnici je pneumatika S007 jedinečná a okamžitě rozpoznatelná, stejně jako Mégane R.S. Trophy, pro nějž byla vyvinuta. Pneumatika Potenza S007 byla důkladně testována v silničním provozu i na závodních okruzích ve spolupráci s divizí Renault Sport, aby bylo dosaženo nejlepších provozních vlastností, hodných nového modelu.