Jedna z nejočekávanějších automobilových novinek letošního roku, Ford Focus čtvrté generace, dorazila k autorizovaným prodejcům Fordu v České republice. V současné době je k dispozici již několik set vozů v různých specifikacích, ze kterých si vybere každý. Nový Ford Focus ve čtvrté generaci nabízí výrazně zvětšený interiér i zavazadlový prostor, jenž je dokonce nejširší v segmentu, přičemž vnější rozměry narostly jen nepatrně.

Nový Focus je tak vhodný nejen na dlouhé cesty, ale i do hustého městského provozu. V něm mu pomůže například vyspělý adaptivní tempomat s funkcí Stop&Go, rozpoznávání cyklistů nebo samočinný parkovací systém, kde řidič (u vozů se samočinnou převodovkou) při parkovacím manévru nemusí ovládat ani volant, ani pedály. Z mnoha dalších asistenčních systémů jmenujme ještě alespoň asistent vyhýbacího manévru, který dnes z celé světové automobilové produkce nabízí pouze nový Focus.

U autorizovaných prodejců jsou již první hatchbacky, verze kombi přijde v říjnu. Aktuálně je v České republice skladem přes 300 vozů. Automobilka se začátkem prodeje nabízí nový Ford Focus za zaváděcí cenu od 369 990 Kč nebo 3 500 Kč měsíčně*.

*Platí pouze pro podnikatele do 30. 9. 2018 při využití značkového financování Ford Options s pevnou úrokovou sazbou 2,99 % pro model Ford Focus Trend 5dv. 1.0 EcoBoost 100k při zaváděcí ceně 369 990 Kč. Nabídka financování není závaznou nabídkou na uzavření smlouvy.