Španělská značka uvedla, že nová laboratoř ponese označení SEAT:CODE (Centre of Digital Excellence). SEAT:CODE podpoří realizaci dvou hlavních procesů v rámci společnosti SEAT a koncernu Volkswagen. Na jedné straně stojí další pokračování realizace digitální transformace společnosti a zvyšování efektivity z tohoto procesu vyplývající. Na druhé straně bude posilovat nové obchodní modely využívající nové koncepty mobility, konektivitu a digitalizaci automobilu, se zaměřením na značku SEAT.

Posílená organizace podpoří synergie

Společnost také oznámila, že vytvoří novou organizaci oddělení IT, které povede Sebastian Grams jako nový ředitel IT společnosti SEAT. Carlos Buenosvinos bude technickým ředitelem nově založeného centra. Do nového centra bude začleněn tým laboratoře Metropolis:Lab, který bude i nadále vyvíjet inovativní řešení pro lepší mobilitu a využívat synergie s týmem centra pro vývoj softwaru.

Nyní probíhá nábor více než 100 odborníků

Vedoucím nového softwarového kompetenčního centra SEAT:CODE bude technický ředitel Carlos Buenosvinos, který bude řídit tým více než 100 odborníků na vývoj softwaru. Výběrové řízení na obsazení nových pozic stále probíhá. Jeho cílem je sestavit tým, díky němuž se SEAT:CODE stane světovým etalonem softwarového vývoje v odvětví mobility. Pro všechny zájemce, kteří se chtějí výběrového řízení zúčastnit, zprovoznila společnost webový portál na adrese www.welovesoftware.seat.