SEAT představil svou elektrickou strategii, která bude do začátku roku 2021 zahrnovat šest elektrických a externě nabíjitelných hybridních modelů. Elektrická verze Mii a elektromobil el-Born se stanou prvními dvěma zcela elektricky poháněnými modely značky, zatímco v rámci nové generace modelu Leon a modelové řady Tarraco budou nabízeny hybridní pohony s možností vnějšího nabíjení. Rovněž modely CUPRA Leon a CUPRA Formentor budou k dispozici v externě nabíjitelné hybridní variantě.

SEAT bude poprvé v historii společnosti vyvíjet novou automobilovou platformu ve spolupráci se značkou Volkswagen. Půjde o menší verzi modulární platformy MEB pro elektromobily. Na jejím základě se budou vyrábět různá vozidla s délkou cca čtyři metry, a to různých značek, včetně značky SEAT. Cílem nové platformy je vyvinout cenově dostupné elektromobily se vstupní cenou nižší než 20 000 eur. Na tomto projektu bude ve Španělsku pracovat více než 300 kvalifikovaných inženýrů.

Elektrická ofenziva zasahuje do dalších oblastí nad rámec nových modelů a zahrnuje také strategii v oblasti mikromobility. Jak oznámil předseda představenstva společnosti SEAT během veletrhu MWC (Mobile World Congress), SEAT bude mezi koncernovými značkami lídrem v mikromobilitě. V této strategii sehraje významnou úlohu nedávno představený koncepční vůz Minimó. Druhým příkladem řešení pro městskou mikromobilitu, předkládaných společností SEAT, je elektrická koloběžka SEAT eXS.

SEAT je připravený na budoucnost

Automobilový průmysl zažívá transformaci, která přináší výzvy, ale také příležitosti. Boj proti změně klimatu a snahy o splnění cílů při snižování emisí jsou společně s konektivitou a novými službami pro mobilitu hlavními faktory, které budou ovlivňovat automobilový průmysl v nadcházejících letech.

SEAT v tomto kontextu vybuduje centrum pro vývoj softwaru, které mu umožní získat konkurenční výhodu. Součástí nového centra bude Metropolis:Lab Barcelona. Tato laboratoř bude pokračovat ve vývoji inovativních řešení pro lepší mobilitu. Ostatní nezávislé firmy společnosti SEAT, jako je XMOBA, budou rovněž začleněny do tohoto nového centra, aby mohly maximálně využívat veškeré synergie. V barcelonském centru bude pracovat 200 odborníků.

Rovněž elektrická ofenziva, která zahrnuje šest elektrických a externě nabíjitelných hybridních modelů SEAT a CUPRA do začátku roku 2021, patří mezi odpovědi značky SEAT na výše uvedené výzvy. Navíc vývoj nové elektrické platformy pro městská vozidla, ve spolupráci se značkou Volkswagen, poslouží jako základ pro výrobu elektromobilů, dostupných pro všechny. Tato vozidla spatří světlo světa během tří až čtyř let a pomohou demokratizovat elektrickou mobilitu.