Na Mezinárodním autosalonu v Ženevě 2018 představí Škoda řadu modelových i technických novinek. K viděné bude modernizovaná Škoda Fabia i vizionářský koncept Vision X, který odhaluje podobu připravovaného třetího SUV značky. Modely Superb, Octavia a Kodiaq se mohou těšit na digitální přístrojový štít a nové motory.

Škoda Vision X

Studií Vision X představuje česká automobilka nejen svou vizi moderního crossoveru, ale i třetího modelu rodiny SUV. Studie přináší designový jazyk SUV, typický pro značku Škoda, do dalšího automobilového segmentu. Studie také disponuje krystalickými designovými prvky, které odkazují na tradici českých sklářů. Novinkou je velký dotykový displej, který nabízí nový systém ovládání v oblasti infotainmentu a konektivity. Obzvlášť inovativní je koncepce hybridního pohonu, která kombinuje čtyřválcový přeplňovaný motor poháněný CNG s elektrickým pohonem, což zaručuje velmi nízkou spotřebu a nízké hodnoty emisí.

Škoda Fabia

Jako atraktivní vůz se prezentuje také výrazně přepracovaný model Fabia. Nový design přídě a zádě se stará o elegantní a zároveň dynamický vzhled. Navíc jsou poprvé v nabídce LED přední světlomety a LED zadní skupinové svítilny. Nový design sdruženého panelu přístrojů a nová provedení sedadel dodávají interiéru svěží vzhled. Rozšířena je znovu nabídka asistenčních systémů a prvků Simply Clever. Vozy Fabia a Fabia Combi budou pohánět čtyři úsporné motory o výkonu od 44 do 81 kW.

Škoda Kodiaq L&K

Vrcholná verze velkého SUV má 19“ kola z lehké slitiny Sirius, LED světlomety, chromovanou masku chladiče a specifický přední a zadní nárazník. Elegantní a stylový vzhled interiéru vozu zvýrazňují kůží čalouněná sedadla a dekorační lišty s osobitým designem. Spolu s uvedením tohoto modelu na trh dojde také ke změně v nabídce motorů. Novinkou je benzinový motor 1,5 TSI o výkonu 110 kW (150 k) a benzinový motor 2,0 TSI se 140 kW (190 k).

Více zábavy při řízení vozů Škoda Superb a Octavia RS

V Ženevě bude mít svou premiéru nový agregát modelu Superb. Benzinový motor 2,0 TSI má výkon 200 kW (272 k) a nově je spojen se sedmistupňovou automatickou převodovkou DSG. Kromě toho bude mít Superb v budoucnu k dispozici nové prvky výbavy, mimo jiné rozšířenou funkci zabezpečení bezklíčového systému pro odemykání a startování KESSY nebo ambientní osvětlení, které je propojeno s volbou jízdního profilu Driving Mode Select.

O maximální zážitek z řízení se postará Škoda Octavia RS. V Ženevě bude poprvé představena s příplatkovým paketem Challenge Plus, který obsahuje exkluzivní designové a výbavové prvky v exteriéru i interiéru. Od léta 2018 se o dynamické zrychlení tohoto sportovně laděného vrcholného modelu bude starat benzinový motor 2,0 TSI o výkonu 180 kW (245 k). Sportovní ambice modelu zvýrazňuje elektrohydraulicky ovládaná uzávěrka předního diferenciálu VAQ.

Digitální přístrojový panel k dispozici i pro další modely značky Škoda

Digitální přístrojový panel, který byl poprvé představen v kompaktním SUV Karoq, bude k dispozici i pro modely Octavia, Superb a Kodiaq. K dispozici je několik režimů zobrazení. Individuálně nastavit lze i velikost a umístění jednotlivých informací. Kromě aktuální rychlosti, otáček motoru, ukazatele stavu paliva v nádrži nebo navigační mapy je také možné na displeji přístrojového panelu zobrazit informace hudebního systému, telefonu nebo asistenčních systémů.