Návštěvníci celorepublikové Muzejní noci 2017 se mohou vydat do fascinujícího světa automobilky ŠKODA v Mladé Boleslavi. V pátek 19. května od 19 hodin do půlnoci jsou všichni zváni k bezplatné prohlídce expozic muzea a výrobních provozů automobilky, atraktivních veteránů i sportovních vozů, na ukázku bezpečnostních prvků vozidel, do výtvarné dílny i dětského koutku. Pestrý program včetně komentovaných prohlídek a dětské dílny si premiérově přichystal také areál Rodného domu Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích, a to od 18 do 23 hodin. Také zde je vstup zdarma.

Projekt Muzejní noc, na němž se ŠKODA Muzeum dlouhodobě podílí, se těší velkému zájmu veřejnosti. K hlavnímu areálu v Mladé Boleslavi se poprvé připojí také nedávno zrekonstruovaný Rodný dům Ferdinanda Porscheho v Liberci-Vratislavicích. Velcí i malí návštěvníci se mohou těšit na pestrý program, který je vtáhne do historie značek Laurin & Klement/ŠKODA i inženýrského umění a průmyslových tradic na našem území. To vše je umocněno netradičním večerním, či nočním prostředím.

Již v 18 hodin odstartuje v Rodném domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích pětihodinový program, v jehož rámci se návštěvníci budou moci seznámit nejen s impozantním životním dílem slavného automobilového konstruktéra a průkopníka elektromobility. Komentované prohlídky nedávno instalovaných expozic připomenou, že nadšení pro techniku, inženýrské umění a strojírenský průmysl mají na území České republiky velmi bohaté tradice. Nejmladší návštěvníci jistě neminou stylovou dětskou dílnu.

ŠKODA Muzeum se do programu mladoboleslavské Muzejní noci zapojí úderem 19. hodiny a až do půlnoci budou zájemcům k dispozici takřka všechny jeho prostory, včetně přilehlého parkoviště před Zákaznickým centrem ŠKODA. Od vystavených sportovních vozů ŠKODA, které zaznamenaly řadu úspěchů v legendární Rallye Monte Carlo, bude možné pokračovat na výstavu o nejslavnější automobilové soutěži světa. Chybět nebude ani fotokoutek s pozadím a rekvizitami evokujícími atmosféru Rallye Monte Carlo.

Názorně pojaté téma bezpečnostních prvků moderních automobilů ŠKODA bude mít podobu SUV Kodiaq, ale i workshopu s odborníky z oddělení Bezpečnost vozu a Výzkumu dopravní bezpečnosti společnosti ŠKODA AUTO, včetně ukázky autentického výjezdového vozidla. Návštěvníci si na simulátorech budou moci vyzkoušet zásady bezpečné jízdy, včetně správného používání dětských autosedaček.

Program bude doprovázet stylová hudba. V sále L&K Forum proběhnou tři koncerty Original Vintage Orchestra. Od 19:30 hodin zazní melodie 20. a 30. let, kterou ve 21 hodin vystřídají rytmy let šedesátých a od 22:30 hodin současná hudba. Poslední hodinu před půlnocí vyplní projekce zajímavých filmů a archivních fotografií z historie mladoboleslavské značky. V sále Hieronimus I připravil tým ŠKODA Muzea výtvarnou dílnu, v níž si bude možné vyzkoušet výrobu autíček a medvídků Kodi. Doplní ji dětský koutek s maxi puzzle a dalšími atrakcemi v místnosti zvané Narcis.

Velmi oblíbené jsou i prohlídky výrobních provozů automobilky ŠKODA – registrace zájemců bude probíhat ve vestibulu muzea od 18 hodin. Vedle dospělých jsou prohlídky výroby určeny i dětem starším 10 let.

V Mladé Boleslavi se na akci Muzejní noc budou kromě ŠKODA Muzea podílet také další instituce, například Letecké muzeum Metoděje Vlacha pro návštěvníky připravilo vyhlídkové lety, zahájené v 16 hodin. V 19 hodin dojde na působivé letecké ukázky originálních historických letounů i věrných novodobých replik. Návštěvníci mladoboleslavské muzejní noci se mohou po trase ŠKODA Muzeum – Staroměstské náměstí – Letecké muzeum a zpět v půlhodinovém intervalu svézt historickými autobusy ŠKODA, jízdné bude činit symbolických 20 Kč.