Nový koncept interiéru sleduje směr, který naznačila studie Škoda Vision RS. Nová Scala, jako první sériový vůz značky, přebírá její emocionální design. Charakteristická linka kolem vysoko umístěného displeje cituje linie kapoty. Pod displejem navíc utváří ergonomickou opěrku pro ruku, ovládající dotykovou obrazovku. Měkčený povrch přístrojové desky s velkoplošnými dekory, podobně jako výplně dveří, mají novou, specifickou úpravu povrchu, která napodobuje krystalickou strukturu. Jde o prvek interiéru, který bude od nynějška pro vozy značky Škoda typický.

Příjemný dojem prostornosti dodává barevné kontrastní obšití potahů sedadel, resp. ambientní osvětlení, u něhož lze volit mezi bílým a červeným světlem, případně několika teplými odstíny. Čalounění sedadel je na přání z kvalitního mikrovlákna Suedia. Pro vozy značky Škoda velkorysá nabídka místa v interiéru je i ve voze Scala  důvodem ke spokojenosti posádky. Umožňuje to 2 649 milimetrů dlouhý rozvor náprav. Cestující na zadních sedadlech mají před koleny celých 73 mm volného místa, což je stejná hodnota jako v modelu Škoda Octavia. Prostor nad zadními sedadly je s 982 mm nejlepší hodnotou mezi srovnatelnými vozy. Zavazadlový prostor modelu Škoda Scala je s objemem 467 litrů také největší ve své třídě. Po sklopení zadních sedadel objem vzroste na 1 410 litrů.

Nadprůměrných hodnot ve třídě kompaktních vozů dosahuje Scala také v disciplíně velikost displejů. Konfigurovatelný, na přání dodávaný Virtuální Kokpit má úhlopříčku 10,25" a nabízí řidiči pět různých zobrazení. Systémy infotainmentu, které vycházejí z nejnovější generace modulární stavebnice MIB, mají dotykovou obrazovku s úhlopříčkou až 9,2", která je umístěná vysoko na palubní desce, tedy optimálně v zorném poli řidiče.

Díky nové generaci mobilních online-služeb Škoda Connect mohou cestující vůz zamykat a odemykat pomocí mobilního telefonu a aktualizovat software infotainmentu nebo navigační mapu „vzduchem“. Jako první model značky Škoda budou všechny vozy Škoda Scala vždy online. Řada asistenčních systémů posunuje, v souhře se systémy pasivní bezpečnosti, vůz Škoda Scala na velmi vysokou úroveň bezpečnost