Škoda je mezi čtenáři časopisu a internetovými uživateli webu Auto Zeitung už několik let v kurzu. V letošním ročníku ankety Auto Trophy získala 14,2 % hlasů jako nejlepší importovaná značka, a to už popáté v řadě. Celkově je to již osmý triumf v této prestižní anketě.

Také Škoda Octavia je opět jedním z vítězů ankety. V kategorii „Nejlepší importovaný kompaktní vůz“ získala 17,7 % hlasů a získala ocenění už třikrát po sobě a celkově šestkrát od uvedení na trh. Stejný počet úspěchů zaznamenala v anketě také Škoda Superb. Vlajková loď značky získala v letošním hlasovaní s 24,7 % hlasů titul nejlepšího importovaného vozu vyšší třídy.

Nové kompaktní SUV Karoq se ihned po svém uvedení na trh zařadilo na seznam vítězů značky Škoda. S 19,1 % čtenářských hlasů se model prosadil v konkurenci importovaných SUV s cenou do 25 000 Eur. Za tímto úspěchem stojí emocionální design, moderní konektivita, prostornost a vysoký komfort podpoření Simply Clever-detaily.

Čtenářská anketa časopisu Auto Zeitung se letos konala již potřicáté. Od roku 2014 nese anketa Auto Trophy dodatek ,World's Best Cars‘, neboť hlasování se mohou zúčastnit i čtenáři a online-uživatelé 15 mezinárodních odborných titulů z vydavatelství Bauer Media Group. V roce 2017 své hlasy odevzdalo zhruba

41 190 účastníků. V německy mluvících zemích vybrali své favority ve 20 kategoriích, osm hodnocení bylo mezinárodních. Do čtyř kategorií, v nichž zvítězily vozy značky Škoda, se hlasovalo v Německu.