Nová Kia Optima Plug-in Hybrid

Nový model představuje velmi atraktivní nabídku pro firemní i soukromé zákazníky, kterým nabízí atraktivní design, mimořádný požitek z jízdy, nízké provozní náklady a minimální dopady na životní prostředí. Zbrusu nová Kia Optima Plug-in Hybrid nabízí vyšší kapacitu akumulátoru než předchozí modely Optima Hybrid a umožňuje tak majiteli dojet až 54 kilometrů čistě na elektřinu s nulovými emisemi. Poté vůz využívá k pohonu hospodárnou zážehovou jednotku 2,0 GDI, čímž dosahuje při kombinované jízdě spotřeby pouhých 1,6 l/100 km a emisí CO2 na úrovni pouhých 37 g/km. To je výrazně méně než u předešlé generace modelu ve verzi Hybrid, která dosahovala emisí 119 g/km.

K pohonu modelu Optima Plug-in Hybrid slouží elektromotor o výkonu 50 kW, který v součinnosti s lithium‑ion polymerovým akumulátorem o kapacitě 9,8 kWh umožňuje vozu dojezd až 54 km při rychlosti do 120 km/h. Srdcem pokrokového hnacího řetězce je hospodárný zážehový čtyřválec Kia 2,0 GDI, který sám o sobě disponuje výkonem 156 k a nabídne točivý moment 189 Nm. Ve spolupráci s elektromotorem činí celkový systémový výkon 205 k a celkový točivý moment provedení Plug-in Hybrid činí 375 Nm již od 2300 ot/min.

Kia Optima Plug-in Hybrid prošla řadou designových úprav, které zlepšují aerodynamické vlastnosti vozu. Díky nové aerodynamické cloně v masce chladiče se podařilo snížit součinitel aerodynamického odporu na pouhých 0,25 Cd.

Nová Kia Optima Plug-in Hybrid

Interiér dosahuje prémiové kvality typické pro všechny verze modelového provedení Kia Optima. V provedení Plug-in Hybrid však v kabině najdeme řadu úprav odrážejících pokrokový charakter celého vozu a jeho hnacího ústrojí. Nový přístrojový štít před řidičem zobrazuje klíčové informace o hnacím ústrojí a podrobnosti o jízdním stylu s doporučením jak snížit spotřebu.

Model Optima Plug-in Hybrid je vybaven nejnovějšími technologiemi na úsporu energie z akumulátoru a její doplňování. Modernizovaný systém rekuperačního brzdění Kia umožňuje vozu účinně přeměňovat kinetickou energii na elektřinu při jízdě na volnoběh a během brzdění, přičemž je schopen rekuperovat o 11 % více energie než předchozí verze systému. Nový model se může pochlubit také vyspělým systémem topení a klimatizace (HVAC) s funkcí ventilace pouze pro řidiče ve prospěch úspory energie. Do konce roku bude k dispozici také nový ukazatel pro jízdu setrvačností CGC (Coasting Guide Control), který bude schopen předvídat dopravní podmínky na trase a snižovat spotřebu energie.

Nová Kia Optima Plug-in Hybrid

Na českém trhu je Kia Optima Plug-in Hybrid k dispozici s nejvyšší úrovní výbavy Premium. Za 1 149 980 Kč s DPH nabídne například 17“ hliníková kola s pneumatikami 215/55, full LED světlomety s funkcí Dual bending, 8“ integrovanou GPS navigaci s 270° monitorovacím systémem AVM, systém autonomního brzdění AEB či pokročilý adaptivní tempomat. V nabídce nechybí ani systém sledování mrtvého úhlu, prémiová soustava Harman Kardon s 10 reproduktory a výkonem 590 W nebo elektricky stavitelné sedadlo řidiče i spolujezdce.