Když v loňském roce přišel radikální fastback Peugeot 508, šlo o dychtivě očekávanou novinku, která měla vnést oživení do jinak konzervativního segmentu. To se mu podařilo znamenitě! Oficiálního uvedení na trh karosářské verze SW se sice dočkáme až v červnu, ale už nyní jsme ji měli možnost  vyzkoušet na okresních silnicích ve středních Čechách.

České zastoupení automobilky pojalo program testovacích jízd ve velmi uvolněném duchu s kapkou kulturního obohacení. Vše začalo na nově zrekonstruovaném zámku Brechtold. K dispozici byly vozy s benzinovým i naftovým motorem o výkonech 130 a 180 koní s automatickou převodovkou. Ještě pestřejší byly variace provedení interiéru s různými dekory i čalouněním.

První zastávka se konala na zámku Šternberk, odkud jsme pokračovali do nádherně zrekonstruovaného zámku Ratměřice. Ten nyní funguje také jako wellness hotel a může se pochlubit nejen kvalitním vnitřním vybavením, ale také venkovním bazénem uprostřed zeleně a sekvojovým parkem. Součástí doprovodného programu byla prohlídka zámku, masáž, či ochutnávka doutníků s odborným výkladem. Předposlední zastávkou s výměnou vozů byla restaurace Stará myslivna u zámku Konopiště, odkud jsme se vydali zpět na zámek Brechtold, kde byl celý testovací den ukončen.

Za pozvání a skvěle zorganizovaný den děkujeme českému zastoupení automobilky Peugeot.