Automobilka svou modelovou nabídku směruje ke dvěma odlišným legendám. Tou první je Wrangler, který vyniká jednoduchostí a dobrodružným duchem. Na druhé straně stojí luxusní Chehrokee, který rovněž nezapomíná na své terénní ambice. Compass s délkou 4394 mm je o 200 mm kratší než Renegade, ale zároveň o 200 mm delší, než Wrangler. Svým duchem však patří do luxusnější modelové řady. Díky karoserii s 65% podílem vysokopevnostní ocele a 70 různých pasivních i aktivních bezpečnostních prvků získal Compass plný počet hvězdiček v testech EuroNcap dle nových přísnějších pravidel.  

Po krátkém přivítání ze strany Sylvy Marounkové, PR českého zastoupení Fiat Chrysler Automobiles ČR s.r.o. se chopil slova zahraniční host, Alberto De Aza. Ten shrnul současnou rostoucí situaci automobilky na globálním trhu a přiblížil význam nového Compassu na světových trzích. Konkrétně v Evropě patří segment SUV mezi nejoblíbenější a do roku 2020 by měl tvořit přibližně 38 %. 

Jeep Compass se na českém trhu bude prodávat s cenou startující na 599 990 Kč včetně DPH v základní výbavě Sport. K dispozici budou také linie Longitude a Limited. Začátkem příštího roku přijde na trh také provedení Trailhawk, který míří na zákazníky s offroadovými ambicemi. Tato verze nese certifikaci Trail Rated, která je udělená modelu, který zvládne dvojici náročných terénních tratí, kde jsou testovány jeho dovednosti v oblasti agility, brodění, světlé výšky a dalších.

Jeep obecně klade důraz na zachování vysokých schopností v terénu, s nimiž je spojen promyšlený pohon všech kol. Systém Jeep Actie Drive je dostupný také v provedení Low a umožňuje jízdu v pěti předem definovaných režimech pro sníh, bláto, písek a automat. Pro verzi Trailhawk bude k dispozici také profil pro kamenitý terén.

Nabídka pohonných jednotek spoléhá především na dvojici vznětových motorů Multijet o objemech 1.6 a 2.0 l. Slabší jednotka je laděná na 120 k. Silnější dvoulitr nabízí výkony 140 a 170 k, možnost pohonu všech kol a také devítistupňovou automatickou převodovku. Alternativou je benzinová 1.4 MultiAir s výkony 140 a 170 k pro nejvyšší výbavu Limited. 

Na závěr děkujeme za pozvání naší redakce na tiskovou konferenci.