Automobilka Mitsubishi je spojená s tradicí off roadových vozů, které psaly dějiny motorsportu. V roce 1917 vyrobila první vůz nesoucí označení Model A a o jedenáct let později spustila produkci společnosti Mitsubishi Aircraft Co. Ltd. vyrábějící letoun Mitsubishi MC-1. S rokem 1932 se automobilka pustila také do výroby autobusů s modelem FusoB46. Letošní rok představuje významný milník, protože od představení prvního modelu uplynulo již 100 let a zároveň je to 80 let, kdy si zákazníci mohli koupit první Mitsubishi PX33 s pohonem 4x4.

Tisková konference konající se 23. května v Motorlandu Bělá pod Bezdězem probíhala v dobrodružném duchu terénních vozů. Připomenuli jsme si významné roky a úspěchy v motoristických soutěžích, například Rally Paříž Dakar, významné modely, jakým je Pajero a také současnou modelovou nabídku. Tu obohatila limitovaná Edice 100 let, která je k dispozici pro SUV Outlander a ASX. Drobná zmínka také zazněla ohledně připravované novinky Eclipse Cross.

Součástí praktické prezentace byla doplňková výbava pro expediční úpravy vozidel a aktivní životní styl. Ty jsou upraveny celou řadou speciálního vybavení, jako je elektrický naviják, ochrana podvozku, vnější ochranné rámy, přídavné světlomety, střešní stan, pergola, výkonná lednice, terénní gumy a podobně. Všechny tyto prvky je schopna automobilka dodat, takže zajistí kompletní přípravu takového vozu běžnému zákazníkovi. Vozy jsou jinak sériové, bez dalších úprav.

V rámci rozšiřování povědomí a možností kempování v přírodě a off-roadové zábavy, připravilo zastoupení značky několik expedičních výprav pro vybrané redaktory. První z nich začíná už příští týden a jedná se o 2700 km dlouhou výpravu malebnou krajinou Zakarapatské Ukrajiny. Druhá expedice je naplánovaná na červenec, kdy se pojede do italského Tagliamenta.

Členové týmu nám představili oba expediční vozy včetně veškerého vybavení. Následně se vozy přesunuly na terénní polygon, kde bylo možné vyzkoušet nejen tyto upravené verze, ale také pick-up L200 ve zcela sériovém stavu. Pro vyznavače asfaltových cest byly připraveny SUV Outlander a ASX. 

Za pozvání na zajímavou akci děkujeme českému zastoupení Mitsubishi Motors a expedičnímu týmu.