S rostoucím počtem obyvatel a snahou o udržování příznivého životního prostředí ve městech se dostávají do popředí nová témata. Jedná se především o masový rozvoj elektromobilů a sdílení dopravy ve městech. Mnohé evropské metropole již tento druh dopravy úspěšně provozují, přičemž také Praha postavila základy a je připravena na další rozvoj.

Právě elektromobilita a sdílená doprava byly hlavními tématy včerejší tiskové konference pořádané v sídle Pražské energetiky. Kromě předsedy představenstva společnosti PRE a.s. Pavla Elise byla přítomna také primátorka města Prahy Adriana Krnáčová, generální ředitel Porsche Česká republika s.r.o. Vratislav Strašil a předseda představenstva společnosti Car4Way a.s. Pavel Louda.

Společnost Car4Way již v současné době provozuje v režimu sdílené dopravy přes 300 automobilů. V rámci představení nových vizí jí bylo předáno 15 nových Volkswagenů e-Golf od českého zastoupení Volkswagen. Vystavené vozy sloužily nejen pro ukázku přístupu do vozu pomocí čipové zákaznické karty, ale bylo možné se s nimi projet.

Pražská energetika je v programu budování elektrické infrastruktury a dopravy významným partnerem, který nejen rozšiřuje síť nabíjecích míst, ale také dodává kola a další malé dopravní prostředky s elektrickým pohonem. Primátorka hlavního města aktivně podporuje vizi elektrické sdílené mobility a přislíbila pomoci při legislativním procesu spojeném se zaváděním nových technologií a služeb.

Na závěr děkujeme zúčastněným stranám za pozvání naší redakce.