Platby pomocí mobilního telefonu jsou dnes běžnou záležitostí. Společnost Shell však tento trend zavedla do úplně nové sféry. Její čerpací stanice v Praze 4 se stala první z více než 44 000 stanic, kde je možné zaplatit za služby mycí linky mobilem. Po zavedení možnosti platit za pohonné hmoty přímo u stojanu prostřednictvím digitální peněženky MasterpassTM by Mastercard se tak českým řidičům rozšiřuje možnost využití komfortní a bezpečnější platby také pro umytí vozu. Pouhým naskenováním QR kódu a uhrazením částky z pohodlí vlastního auta mohou zákazníci předejít případným nedorozuměním nebo předbíhání u mycí linky. Služba je již dostupná také na dalších 8 stanicích Shell v České republice.

Společnost Shell pokračuje v rozšiřování nabídky moderních technologií pro české řidiče a umožňuje nyní prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu s digitální peněženkou MasterpassTM by Mastercard zaplatit za mycí program na vybraných čerpacích stanicích Shell přímo z vozu. Nová služba doplňuje inovativní platbu za pohonné hmoty přímo u stojanu, který v listopadu loňského roku uvedly na český trh jako první společnosti Shell Czech Republic a.s. a Mastercard.

Při využití této rychlé formy úhrady řidič z vozu naskenuje QR kód a v aplikaci si vybere zvolený mycí program. Po zaplacení okamžitě obdrží vygenerovaný kód, který následně zadá na ovládacím panelu mycí linky. Odpadne tím dosud nutná cesta do obchodu.

Každý program na mycích linkách Shell zahrnuje tlakové předmytí a dvojité mytí za pomoci aktivní pěny. Kartáče SofTecs se díky hustému uspořádání měkkých vláken, která nepoškrábou lak, dostanou i do těžko dostupných míst okolo zrcátek či klik dveří a poskytnou tak automobilu komplexní péči. Nejvyšší programy navíc obsahují nanesení nanovosku se zrcadlovým efektem chránícím dlouhodobě lak vozidla, vybrané mycí linky umožňují také hloubkové čištění podvozku od bláta či soli. V mycí lince na čerpací stanici Shell na Bohdalecké ulici v Praze 10 pak byla v dubnu letošního roku poprvé v České republice představena inovativní mycí technologie FoamSensation, která při mytí vozu vytváří poutavé barevné světelné divadlo do pěnové stěny.

Snadné a komfortní použití

Digitální peněženku MasterpassTM by Mastercard je možné stáhnout jako standardní aplikaci s názvem Masterpass AT, CZ, SK na Google Play pro zařízení s operačním systémem Android nebo v App Store pro zařízení s iOS. Poté stačí několik jednoduchých kroků pro nastavení aplikace a služba je připravena k použití na většině čerpacích stanic Shell v České republice a dále také u více než dvou tisíc českých obchodníků, stovky tisíc internetových obchodů a šesti milionů obchodníků umožňujících bezkontaktní platby po celém světě.

Nastavení digitální peněženky MasterpassTM by Mastercard pro platby za palivo a služby mycí linky na čerpacích stanicích Shell:

1) Nejdříve je třeba zaregistrovat platební kartu a případně věrnostní kartu Shell ClubSmart, aby se načítaly věrnostní body.

2) Poté je nutné provést ověřovací transakci v hodnotě 1 Kč.

3) A nakonec v „Nastavení“ aplikace aktivovat položku „Platba na čerpacích stanicích“.

Postup platby za mycí linku Shell:

1) Před natankováním stačí přímo z vozu naskenovat QR kód umístěný před vjezdem do mycí linky.

2) V aplikaci zvolit vybraný typ mycího programu.

3) Po schválení transakce se vygeneruje unikátní kód, který se zadá do řídicího panelu mycí linky umístěného u vjezdových dveří. Platbu lze následně zkontrolovat na elektronické účtence doručené do mobilu.

4) Vjet do myčky a využít zaplacený mycí program.

Mycí linky s možností platby mobilním telefonem

Platba za mycí linku digitální peněženkou MasterpassTM by Mastercard je v tuto chvíli dostupná na 9 čerpacích stanicích Shell v České republice:

- Shell Olomoucká ul., Brno

- Shell Nákladní ul., Jablonec nad Nisou

- Shell Košická ul., Liberec

- Shell Karlovarská ul., Plzeň

- Shell Přemyslova ul., Plzeň

- Shell Výstavní ul., Praha 4

- Shell Bohdalecká ul., Praha 10

- Shell Průmyslová ul., Praha 10

- Shell Hradecká ul., Sušice