Ženy i muži mají z logiky věci různý pohled na život, v případě aut se ale stále více potkávají v názorech. Za posledních pět let se ženy přiblížilo mužům v případě motorizace a i ony upřednostňují silnější motory. Muži ale častěji vybírají vozy v dieselu a více využívají komfortních prvků výbavy, ať už jde o automatickou převodovku, tempomat či vyhřívané sedačky. Ženy jsou více věrné manuální převodovce v benzínu a více hledí na bezpečnostní prvky a to, k čemu automobil potřebují. Pro rodinu volí vozy s větším zavazadlovým prostorem a isofixy, jako svobodné naopak menší. Vyplynulo to ze statistiky prodeje největšího prodejce ojetých automobilů AAA AUTO zpracované u příležitosti svátku sv. Valentýna.

Dnešní doba postupně maže rozdíly v preferencích prvků výbavy, které pokládají za důležité ženy nebo muži. Zatímco pět let zpátky ještě ženy upřednostňovaly malé vozy v motorizaci 1.2, dnes volí stejně jako muži nejčastěji dvoulitrové motory. Rozdíly tu jsou ale stále. Muži více využívají komfortních prvků výbavy, ženy hledí na bezpečnost a praktické využití.

Automatická převodovka je spíše výsadou mužů, u kterých se za posledních 5 let zájem téměř zdvojnásobil. U žen byl nárůst jen třetinový. Něžnější pohlaví preferuje mladší vozy s nižším nájezdem, což ještě pět let zpátky bylo naopak.

V popularitě značek jednoznačně vede u mužů i žen Škodovka. Muži volí v 13% model Octavia, u žen vede s 11% Fabia. 50,1% mužů preferuje vůz v dieselu a 49,6% v benzínu. Ženy naopak upřednostňují z 59,8% benzín a v posledních několika měsících se více zajímají i o alternativní pohony, protože v případě menších automobilů jsou šetrnější při popojíždění po městě. V případě karoserie vedou u mužů kombi (31%), hatchback (29%) a MPV (12%), u žen pak hatchback (41%), kombi (24%) a SUV (14%).

TOP 10 nejprodávanějších modelů u můžu

Pořadí Model Podíl Pořadí Model Podíl
1 Škoda Octavia 13 % 6 Hyudai i30 2 %
2 Škoda Fabia 9 % 7 VW Golf 2 %
3 VW Passat 4 % 8 Ford Mondeo 2 %
4 Škoda Superb 3 % 9 Škoda Yeti 2 %
5 Ford Focus 2 % 10 Renault Megane 1 %

TOP 10 nejprodávanějších modelů u žen

Pořadí Model Podíl Pořadí Model Podíl
1 Škoda Fabia 11 % 6 Ford Focus 2 %
2 Škoda Octavia 9 % 7 Kia Ceed 2 %
3 Hyundai i30 3 % 8 Škoda Superb 2 %
4 VW Passat 2 % 9 Hyudai i20 2 %
5 VW Golf 2 % 10 Renault Megane 2 %