Ve středu 24. května proběhl sedmý ročník odborného školení Business Academy. Pro letošní rok byl vybrán areál Motorland Bělá v Bělé pod Bezdězem. Dopolední program se nesl v duchu zajímavých přednášek rozebírajících problematiku, užívání a správu firemních flotil.

Při každodenním ježdění, především po dálnici, utrží vůz často nějakou škodu od letícího kamínku. Pavel Vojtek ze společnosti Toplac s.r.o. představil vhodná řešení oprav laků a čalounění interiérů pro flotilové i soukromé zákazníky.

Pozornost si získala přednáška Marka Strejce z Autovista Czech (EUROTAX), který posluchače seznámil s možnostmi společnosti Eurotax zaměřenými na zůstatkové hodnoty a práci s nimi. Téma efektivního spravování flotil rozšířil Michal Strnad ze společnosti TecAlliance. Ta klientům nabízí finanční analýzy pro nákup, vedení a servis vozového parku. S obnovou vozového parku souvisí také výběr vhodného partnera financování. Martin Čmarada z Volkswagen Financial Services poukázal na možná úskalí při vybírání produktů operativního leasingu a podělil se o chytré rady pro flotilové manažery. Při každodenním ježdění, především po dálnici, utrží vůz často nějakou škodu od letícího kamínku. Pavel Vojtek ze společnosti Toplac představil vhodná řešení oprav laků a čalounění interiérů pro flotilové i soukromé zákazníky. Jiří Kocourek ze společnosti I.O.B. hovořil o možnostech řešení dekarbonizace pomocí přípravků značky BG. Ty jsou používány ve značkových servisech, ale díky snadné aplikaci jsou vhodné pro využití ve flotilách.

Zároveň do flotil začínají pronikat alternativní pohony automobilů a vedle CNG se oblibě těší také hybridy. Václav Zikmund z Toyota Central Europe - Czech s.r.o. představil výhody současné hybridní nabídky automobilky a zároveň diskutoval časté mýty ohledně této koncepce. Modelovým novinkám se věnovala také Anna Richterová z Volkswagen Osobní vozy, která posluchače seznámila s novými modely z řad osobních i užitkových vozů. 

Václav Zikmund z Toyota Central Europe - Czech s.r.o. představil výhody současné hybridní nabídky automobilky a zároveň diskutoval časté mýty ohledně této koncepce.

Celý den byl věnován pro testování automobilových novinek. Hosté měli k dispozici celkem 45 vozů různých značek i segmentů a kromě klasických pohonů byla možnost svézt se také s elektromobily a hybridy. Připravený testovací okruh vedoucí po místních okreskách prověřil veškeré aspekty vozů a dovolil posádce poznat jejich silné stránky. Atraktivní bylo rovněž testování off-roadových modelů na vytyčené trati přímo v areálu, která nabízela prudké sjezdy, výmoly a další překážky.

V průběhu dne probíhala skupinová školení zaměřená na správné zvládnutí příjezdu k dopravní nehodě a následné poskytnutí první pomoci. Záchranný tým do vozů posadil živé figuranty s reálně vymodelovanými zraněními. Každý z účastníků navíc získal certifikát o úspěšném absolvování školení.   

Rádi bychom poděkovali všem za účast na VII. ročníku odborného školení. Děkujeme také generálnímu partnerovi Porsche Česká republika, hlavním partnerům I.O.B. (BG) a Toyota Central Europe-Czech, všem partnerům Motorlandu Bělá, dále společnosti Autovista Czech (Eurotax), DEKRA, KIA MOTORS CZECH, ŠKODA AUTO, TecAlliance a Volkswagen Financial Services a vystavovatelům, bez kterých by byla organizace odborného školení velmi obtížná.

 

GENERÁLNÍ PARTNER

Porsche Česká republika s.r.o., divize Audi Porsche Česká republika s.r.o., divize SEAT Porsche Česká republika s.r.o. - divize Volkswagen Osobní vozy Porsche Česká republika s.r.o. - divize Volkswagen Užitkové vozy

HLAVNÍ PARTNER

       I.O.B., spol. s r.o.    Toyota Central Europe - Czech s.r.o.
 

PARTNER

http://www.motorlandbela.cz/  DEKRA CZ a.s.         Autovista Czech s.r.o.      KIA MOTORS CZECH s.r.o.
ŠKODA AUTO a.s.       TecAlliance GmbH   Volkswagen Financial Services s.r.o.

VYSTAVOVATEL

Citroën

FIAT ČR spol. s r.o. GrECo JLT Czech Republic s.r.o. Lada

Mercedes-Benz Česká republika s.r.o.

M Motors CZ s.r.o. Nissan Sales CEE Kft. - organizační složka PEUGEOT ČESKÁ REPUBLIKA s.r.o.
Renault Česká republika, a.s. Toplac s.r.o. Webasto Thermo & Comfort Czech Republic s.r.o.  

 

Galerie