Středa 23. května opět patřila vzdělávání v rámci VIII. ročníku Business-Academy pořádaném redakcí  Business-Car. Flotiloví manažeři a zástupci vyššího managamentu se mohli opět těšit na den plný zajímavých prezentací a automobilových novinek v Motorlandu Bělá.

Dopoledne patřilo povinným přednáškám rozebírajícím aktuální témata v oblasti správy vozových parků.  Program otevřeli Petr Holeček z divize Volkswagen osobní vozy a Martin Čmarada z Volkswagen Financial Services. Hovořili o správném výběru operativního leasingu a častých chybách, kterých se vedoucí  dopouštějí při financování firemních flotil. Michal Strnad z TecAlliance a Vlastimil Frič, project manager společnosti Cebia, se zaměřili na správné zacházení s TCO, tedy celkovými náklady na provoz vozového parku. Třetí částí provázel Petr Polišenský, vedoucí střediska školení řidičů společnosti DEKRA. Věnoval se zejména novým technologiím v automobilech, mající významný podíl na rostoucí bezpečnosti nových vozů.  Každý z účastníků dostal také certifikát z absolvované přednášky. Pavel Novotný z Toyota Central Europe představil aktuální modelovou řadu, která se těší oblibě zejména u firemních klientů.

Letošní ročník se těšil rekordní účasti. Do Motorlandu Bělá přijelo přes 80 flotilových manažerů, kterým bylo k dispozici 61 automobilů 20ti různých značek. Kromě jízd v běžném provozu na vyznačené trase si mohli vyzkoušet dovednosti na off-roadovém polygonu s terénními vozy značek Jeep, Toyota, Dacia a Subaru. Nabídku obohatily také hybridy a elektromobil, pro které byl vyhrazen zkrácený okruh.

Závěrem bychom chtěli poděkovat generálnímu partnerovi Porsche Česká republika s.r.o., hlavním partnerům Toyota Central Europe-Czech s.r.o. a Volkswagen Financial Services za spolupráci. Samozřejmě děkujeme i všem partnerům a vystavovatelům, bez kterých by tento ročník, v tak hojném obsazení automobilových značek, nešel uskutečnit.

GENERÁLNÍ PARTNER

 

 

Porsche Česká republika s.r.o.

   

HLAVNÍ PARTNER

Toyota Central Europe - Czech s.r.o.       Volkswagen Financial Services    

PARTNER

CZECH MOTORLAND Cebia s r.o.    DEKRA CZ a.s.      KIA MOTORS CZECH s.r.o.
ŠKODA AUTO a.s.      TecAlliance GmbH    

VYSTAVOVATEL

Citroën Česká republika s.r.o.

FIAT Česká republika s r.o. GrECo JLT Czech Republic s.r.o. Hyundai Motor Czech s.r.o.

IVECO Czech Republic a.s.

Iveco - KOMERSIA AUTO s.r.o Mercedes-Benz Česká republika s.r.o. Adam Opel AG Česká Republika
PEUGEOT Česká Republika s.r.o. Renault Česká republika a.s. Subaru Česká republika s.r.o. Suzuki Corporation Ltd.
 

Galerie