Nové Volvo S60 je prvním vozem vyráběným v USA a potvrzuje tak důležitost tamního trhu. Zároveň jde o první model, který nebude k dispozici s naftovými motory, čímž prezentuje myšlenku rozšiřování hybridního pohonu a elektrifikace. Počínaje příštím rokem bude u všech modelů k dispozici právě elektrický pohon.

Sedan S60 bude dostupný se dvěma plug-in hybridními jednotkami s přeplňováním turbodmychadlem a kompresorem. Jedná se o plug-in hybrid T6 Twin Engine AWD, nabízející kombinovaný výkon 340 koní, a cenami ověnčenou plug-in hybridní jednotku T8 Twin Engine AWD, disponující silou 400 koní. Při uvedení na trh bude Volvo S60 k dispozici s prověřenými benzínovými motory T5 a T6.

Volvo S60 bude prvním vozem v segmentu, který budou mít zákazníci možnost získat prostřednictvím nového předplatitelského programu Care by Volvo (zatím ne pro ČR), který dává místo tradičního způsobu zakoupení vozidla přednost využívání vozu na základě jednoho měsíčního paušálního poplatku. Díky programu Care by Volvo bude vlastnictví vozu stejně transparentní, jednoduché a bezproblémové jako vlastnictví mobilního telefonu.

Nové Volvo S60 sdílí modulární platformu SPA vyvinutou přímo automobilkou Volvo Cars, bezpečnostní technologie a systém infotainment s kombi V60, které bylo uvedeno na trh začátkem letošního roku.

Systém City Safety s technologií automatického brzdění pomáhá řidiči předcházet kolizím, přičemž se jedná o jediný systém na trhu, který dokáže rozpoznat chodce, cyklisty a velká zvířata. Nové Volvo S60 se stane prvním středně velkým sedanem na světě, který prostřednictvím funkce systému City Safety dokáže automaticky brzdit, aby zmírnil dopad případné čelní srážky s protijedoucím vozidlem.

Na přání dostupné systémy asistent pro jízdu v kolonách a semiautonomní řízení Pilot Assist poslední generace se dočkaly funkce automatické úpravy rychlosti při průjezdu zatáčkou. Podmínkou je jasné vyznačení jízdních pruhů a rychlost do 130 km/h.

Mimoto je Volvo S60 vybaveno také systémem ochrany proti neúmyslnému sjetí z vozovky, systémem ochrany před srážkou s protijedoucím vozidlem ve vedlejším pruhu a dalšími asistenčními systémy s podporou řízení.

Ke zvýšení bezpečnosti posádky uvnitř vozu i lidí pohybujících kolem něj přispívá na přání dostupný systém varování před křížením cesty jiným vozidlem s funkcí automatického brzdění.

Uživatelské rozhraní Sensus automobilky Volvo Cars je plně kompatibilní se systémy Apple CarPlay, Android Auto a sítí 4G, díky čemuž umožňuje řidiči stálé připojení k internetu. Intuitivní způsob ovládání zajišťuje dotykové rozhraní ve stylu tabletu, které nabízí přístup k palubním funkcím, navigačnímu systému, online službám i zábavním aplikacím.

Nové Volvo S60 bude dostupné také ve vysoce výkonné elektrifikované variantě Polestar Engineered, za níž stojí společnost Polestar. Ta představuje divizi automobilky Volvo Cars zaměřující se na vývoj vysoce výkonných elektrických vozů.

Úroveň výbavy Polestar Engineered bude dostupná exkluzivně pro plug-in hybridní motorizaci T8 Twin Engine, přičemž nabídne zdokonalená kola a vylepšení brzdového systému, odpružení a řídicí jednotky motoru, díky čemuž se zvýší kombinovaný výkon Volva S60 T8 na 415* koní.