Společnost DS Automobiles, za kterou stojí řada vítězství ve Formule E, spustila prodej své řady E-Tense. DS3 Crossback E-Tense je první 100% elektrické B-SUV s dojezdem 320 km a DS7 Crossback E-Tense 4×4 je první prémiový plug-in hybridní SUV s dojezdem 50 km v režimu s nulovými emisemi (podle cyklu WLTP) a výkonem 300 k a pohonem všech 4 kol.

Soubor služeb vyhrazených E-Tense

Společnost DS Automobiles nabízí řadu služeb pro řidiče elektromobilů řady E-Tense. Díky aplikaci MyDS je možné prostřednictvím telefonu naplánovat nebo zapnout nabíjení vozu DS 3 Crossback E-Tense nebo DS 7 Crossback E-Tense 4×4 a sledovat stav jeho nabití. Dálkově lze také nastavit a sledovat teplotu požadovanou v kabině vozu.  Před odjezdem tak lze zvýšit dojezd o přibližně 3 % a dosáhnout cenného komfortu.

Vozy E-TENSE jsou rovněž napojeny na služby, které jsou nabízeny prostřednictvím Free2Move, takže umožňují využívat nové služby přímo přístupné prostřednictvím telefonu nebo speciální karty Charge My DS Pass.

Karta Charge My DS Pass umožňuje díky předplatnému, lokalizovat elektrické nabíjecí stanice kompatibilní s vozem a nalézt správnou trasu. Kromě běžné mapy tak služba nabídne seznam nabíjecích stanic podle vzdálenosti a kapacity dojezdu daného vozu. Po zvolení nabíjecí stanice může aplikace řidiče na tuto stanici navigovat, a to přímo prostřednictvím displeje vozu nebo smartphonu. telefonu. Na začátku roku 2019 již služba v Evropě registruje 90 000 nabíjecích stanic.

DS Trip Planner nabídne řidiči na základě analýzy dojezdu vozu a jeho způsobu řízení nejlepší trasu, takže si může cestu naplánovat, nechat se navigovat a zajistit si, aby byly vždy po ruce vhodné nabíjecí stanice. Současně je schopen odhadnout dobu cesty při zohlednění doby nabíjení.

DS Mobility nabízí možnost pronájmu dalších modelů DS. A to díky jednoduchému a výkonnému programu Free2Move Rent.

Tato nabídka doplňuje širokou škálu služeb Only You, které mají k dispozici všichni zákazníci DS, jako je například služba DS Assistance.  

DS 3 Crossback E-Tense

DS 3 Crossback E-Tense 100% elektrické prémiové SUV nabízející vysoké výkony a současně útulný elegantní interiér. Elektrický pohon vozu DS 3 Crossback E-Tense tvoří elektromotor o výkonu 100 kW (136 k) s točivým momentem 260 Nm, spojený s lithium-iontovou baterií uloženou pod podlahou o výkonu 50 kWh, a systém rekuperace energie při zpomalování a brzdění. Dojezd vozu je 320 km (protokol WLTP), tj. 430 km podle cyklu NEDC. Tyto výkony přináší současně převratné jízdní vlastnosti, zrychlení z 0 na 50 km/hod. za pouhé 3,3 vteřiny.

I z hlediska komfortu nastavuje vůz nové standardy, a to díky nízkému hluku odvalování pneumatik a absenci vibrací motoru. Jízdní vlastnosti posiluje i umístění kompaktní baterie ve středové dolní části a hmotnost baterie je kompenzována úsporou hmotnosti u jiných částí o 50 kg oproti rovnocennému vozu DS 3 Crossback.

V nabídce jsou tři režimy řízení: Eco pro maximalizaci dojezdu, Normal a Sport s větším točivým momentem. Doplňují je dvě řešení rekuperace energie inspirované Formulí E, která si také může řidič navolit: Normal pro simulaci chování spalovacího motoru a Brake se zpomalením 1,2m/s2.

Dojezd zvyšuje i možnost přednastavení teploty v kabině i teploty baterie již před nastartováním a využití velmi účinného tepelného čerpadla. Rychlé nabíjení 100 kW umožňuje ušetřit 9 km za minutu a dosáhnout 80 % nabíjení za pouhých 30 minut. Pro nabíjení baterie doma nabízí značka DS konektivní zařízení DS Smart Wallbox, jehož třífázová verze umožní úplné nabití za pouhých 5 hodin. Jednofázová verze zajišťuje 100% nabití baterie za 8 hodin. Je nabízena i odborná služba, která zhodnotí elektroinstalace u zákazníka a nasměruje ho na nejlepší volbu.

DS 3 Crossback E-Tense v této 100% elektrické verzi je rozpoznatelný díky hladkým chromovaným prvkům a podpisu E-Tense. Zadní nárazník byl přepracován. Vůz je vybaven i 18’’hliníkovými koly Kyoto a taktéž novým odstínem karoserie Cristal Pearl.

Při příležitosti otevření objednávek pro DS 3 Crossback E-Tense připravila společnost DS Automobiles limitovanou edici DS 3 Crossback E-Tense La Première s Inspirací  Rivoli v barvě Gris Galet, se světlým volantem a kryty bočních zrcátek a jedinečným provedením střechy. I vozy této edice La Première lze rezervovat on-line a díky službě DS Delivery Valet je možné je si je nechat přivézt rovnou domů.

Můžeme uvést příklad z Francie, kde celkové náklady na užívání vozu Crossback E-Tense jsou stejné jako náklady na podobný model DS 3 Crossback PureTech 130 k s automatickou převodovkou a srovnatelnou výbavou.

Ve Francii je DS 3 Crossback E-Tense uváděn na trh s cenou 39 100 Euro (bez státních podpor) v provedení So Chic, což je 445 Euro včetně DPH za měsíc (při nastavení na 48 měsíců / 40 000 km). 

DS 7 CROSSBACK E-TENSE 4×4

Jde o první prémiové kompaktní SUV s výkonným hybridním pohonem, které dokáže ujet 50 kilometrů (cyklus WLTP) jen za pomoci elektrické energie z baterie 13,2 kWh a energie získané rekuperací při zpomalování a brzdění. Díky benzínovému motoru o výkonu 200 k a dvěma elektromotorům nabízí DS Crossback E-Tense 4×4 celkový výkon 300 k a točivý moment s pohonem všech 4 kol 450 Nm.

Charismatický styl vozu DS 7 Crossback E-Tense 4×4 podtrhují i specifická 19"kola London a nový odstín karoserie Cristal Pearl. Pozornost věnovaná každému detailu je vidět i ve vyraženém „E“ na řadicí páce. U tohoto hybridního plug-in modelu se poprvé objevuje i nový styl interiéru DS Rivoli v perleťově šedém odstínu Gris Galet.

DS 7 Crossback E-Tense 4x4 vyniká i svými režimy řízení. Režim „ELECTRIC“ umožňuje jízdu ve 100% elektrickém režimu bez emisí CO2 v délce 50 km (cyklus WLTP), a to až do rychlosti 135 km/hod. Toto je přednastavený režim, ve kterém vůz vždy startuje. Pro režim „SPORT“ je důležitý výkon a radost z jízdy a režim „HYBRID“ automaticky optimalizuje výkonnost vozu a spotřebu energie. Emise CO2 jsou méně než 49 g/km (WLTP) a průměrná spotřeba je 2,2 l/100 km (WLTP). Režim „4WD“ umožňuje náhon na všechna 4 kola. Další funkce pojmenovaná „E-SAVE“ umožňuje řidiči v kterémkoliv okamžiku dobít baterie díky tepelnému motoru a zároveň ušetřit dostatek energie pro řízení v režimu „ELECTRIC“ 100% během vybrané části cesty.Baterie vozu DS 7 CROSSBACK E-Tense 4×4 se prostřednictvím DS Wallbox nabije za1 hodinu a 45 minut.

Ve Francii představuje DS 7 Crossback E-Tense 4×4 špičku modelové řady, jeho cena začíná na 54 300 EUR ve verzi So Chic a 60 700 EUR ve verzi Grand Chic. S provedením interiéru DS Opéra, s veškerou výbavou jako např. DS Night Vision a autonomním řízením 2. úrovně DS Connected Pilot je tato hybridní plug-in verze k dispozici za 74 200 EUR.