Zajištění efektivní mobility v neustále se rozrůstajících velkoměstech je pro instituce a výrobce automobilů velkou výzvou.

Dopravní kolony, nedostatek parkovacích míst a nízkoemisní zóny v centrech měst patří mezi výzvy, jimž musí řidiči každý den čelit. Pokud k tomu připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

Nový SEAT eXS powered by Segway je vhodným řešením mikromobility pro uživatele, kteří se chtějí ve velkoměstě dopravovat efektivně a trvale udržitelně. SEAT eXS bude veřejnosti poprvé představen na světovém kongresu Smart City Expo, který se bude konat od 13. do 15. listopadu v Barceloně. Účastníci kongresu budou mít exkluzivní příležitost k testovacím jízdám.

SEAT a Segway

SEAT uzavřel se společností Segway strategickou smlouvu. Segway patří mezi světové lídry v oblasti individuální elektrické mobility a jako poskytovatel bezpečných a ekologických řešení se stal globálním měřítkem na trhu elektrické mikromobility. Nový SEAT eXS byl exkluzivně navržen společností SEAT pro její zákazníky na základě platformy Segway ES2, která disponuje nejvyspělejšími elektrickými technologiemi Segway.

Toto vozidlo umožňuje uživatelům překonat poslední úsek jakékoli trasy, a dojet tak i na místa, která jsou pro automobily nepřístupná. Díky velkým kolům s průměrem 8 palců je jízda velmi snadná. Zavěšení kol vpředu a vzadu zaručuje komfort a dokonalou ovladatelnost. Kombinace akumulátoru a elektromotoru umožňuje cestovat rychlostí až 25 km/h.

SEAT eXS je vybaven také světlomety LED vpředu a vzadu, individualizovatelným dekoračním osvětlením, displejem LCD, tempomatem a zařízením proti odcizení. Dojezd, který může být až 45 km v závislosti na podmínkách, lze prodloužit dodatečnou sadou akumulátorů.

Zahájení prodeje modelu eXS v listopadu a exkluzivní "černý pátek" pro SEAT

SEAT představuje nové vozidlo eXS, které bude možné pořídit od prosince 2018 u všech prodejců značky za cenu 599 EUR. Vozidlo bude od konce letošního roku k dispozici ve Španělsku, Francii, Německu, Rakousku, Švýcarsku a Portugalsku. Ostatní evropské trhy budou následovat v roce 2019.

SEAT navíc připravuje speciální zaváděcí akci na elektrickou koloběžku eXS pro svých téměř 15 000 zaměstnanců u příležitosti "černého pátku", který každoročně připadá na konec listopadu.