Společnost AURES překonala dosavadní rekord z roku 2007, kdy ve středoevropském regionu prodala 79 000 vozů. Za rok 2018 to bylo téměř 83 000, a to i přes zpomalující růst ekonomiky. Oproti loňsku se celkově rozrostla zhruba o desetinu, z toho v nejvíce v Polsku, o 53 %. Celkově se její prodeje za posledních 10 let více než zdvojnásobily. Prodej v polských pobočkách AAA AUTO roste kontinuálně každý měsíc. V roce 2018 skupina v Polsku prodala 9 254 ojetých automobilů, čili přes 3000 více než v roce 2017. V současné době má AAA AUTO v Polsku 8 poboček, v rámci celé skupiny již 46.

Jednoznačně nejoblíbenějším vozem se stala Škoda Octavia. V České republice a na Slovensku obsadila s přehledem první místa, v Polsku a Maďarsku obsadila třetí, respektive čtvrtou pozici. U nás i na Slovensku drží druhé a třetí místo další dva velmi oblíbené modely, kterými jsou Škoda Fabia a Volkswagen Passat. Velkou zajímavostí je, že zatímco menší Škoda je kromě zmíněné ČR a SR druhým nejoblíbenějším vozem a v Polsku hájí 4. pozici, v maďarském pomyslném žebříčku TOP 10 se tento automobilvůbec nevyskytuje. Touto raritou však Maďarsko nekončí. V desítce nejpopulárnějších modelů zde najdeme vozy, které se naopak neobjevují v TOP 10 zbývajících 3 zemí. Těmi jsou například druhé Suzuki Swift, pátý Opel Corsa, či šesté Suzuki Ignis. V Polsku a Maďarsku je na prvním místě Opel Astra. Vysoce oblíbený je zde také Ford Focus hájící druhou, resp. 3. pozici.

TOP 10 nejprodávanějších vozů v síti AAA AUTO v roce 2018

ČR

SR

Polsko

Maďarsko

Škoda Octavia

Škoda Octavia

Opel Astra

Opel Astra

Škoda Fabia

Škoda Fabia

Ford Focus

Suzuki Swift

VW Passat

VW Passat

Škoda Octavia

Ford Focus

Škoda Superb

VW Golf

Škoda Fabia

Škoda Octavia

Hyundai i30

KIA Ceed

VW Golf

Opel Corsa

Ford Focus

Opel Astra

Renault Clio

Suzuki Ignis

VW Golf

Škoda Superb

Renault Megane

VW Passat

Ford Mondeo

Ford Focus

VW Passat

VW Golf

Škoda Yeti

KIA Sportage

Ford Mondeo

Ford Mondeo

Renault Megane

Renault Megane

Hyundai i30

BMW 3

Hatchbacky potvrdily oblibu u českých zákazníků a pro rok 2018 se staly nejčastěji zvolenou možností, pro kterou sáhlo 32,7 % řidičů. Meziročně si polepšily, i když jen mírně, a to o 1,2 %. O poznání lepší meziroční skok zaznamenaly vozy combi (7,9 %). I přes vyšší růst však obsadily až druhou příčku (28,4 %). Nejsilnější nárůsty(21,9 % a 18,3 %) bylo možné pozorovat u stále oblíbenějších vozů SUV a MPV. Pro ně si přišlo 13,6 %, respektive 11,4 % zákazníků. Sedany vyhledalo 7,6 % klientů.

I když jen nejnižším možným rozdílem jednoho procenta, vítězem pro loňský rok se staly vozy poháněné benzínovým agregátem. Tuto variantu si vybralo 51 % zákazníků, čímž meziročně vzrostl zájem o tyto vozy o 5,1 %. Diesel pod kapotou chtělo mít v minulém roce 49 % klientů. I přes to, že pro tento rok byly dieselové motory až druhou alternativou, meziroční nárůst zaznamenaly vyšší, konkrétně 8,5 %.

Suverenitu si drží vozy s manuální převodovkou, které si v roce 2018v síti AAA AUTO zakoupilo 84 % zákazníků a zaznamenalo tak 4,5 % nárůst oproti roku 2017.Výrazně si polepšily automobily s automatickou převodovkou, které si meziročně zvolilo o 21,1 % procenta více. Automobily s pohodlnějším řazením si zakoupilo 16 % zákazníků.