Statistiky Svazu dovozců automobilů (SDA) ukazují, že v loňském roce se v ČR prodalo celkem 31 283 vozů kategorie MPV, což představuje bezmála 12% podíl na celém trhu. Vyšší zájem o tuto kategorii zejména u starší generace řidičů registruje i největší prodejce ojetých vozů u nás síť AAA Auto. Pro seniory jsou vyšší vozy ideální volbou, protože z nich je dobrý výhled, dobře se do nich nasedá, mají prostorný a variabilní interiér. Zároveň jde často o mladší auta s moderní výbavou.  

Starší generace oceňuje u vozů hlavně praktickou stránku, snadnou ovladatelnost, bezpečnost a relativně nízké provozní náklady. Ideálním příkladem vozu, který je mezi zákazníky z řad seniorů oblíben, je Hyundai ix20 s dieselovou čtrnáctistovkou. Takový model s pětiletým stářím lze pořídit už kolem 100 000 Kč. Kompaktní MPV doveze seniora i s vnoučaty bez problému na výlet, či chalupu s nízkými provozními náklady. Vozy Hyundai tradičně nabízejí široké spektrum výbavy zahrnující klimatizaci, palubní počítač, stabilizační systém ESP a 6 airbagů.

Model Hyundai ix20 je trvale nejoblíbenějším vozem v kategorii menších MPV, kde jeho tržní podíl osciluje mezi 50 a 60 procenty. Výroba tohoto modelu měla v Nošovicích skončit již v roce 2017, vedení automobilky ale nakonec rozhodlo o jejím prodloužení minimálně do konce roku 2019. Vůz je oblíbený hlavně díky své multifunkčnosti, která spočívá například v možnosti podélně posouvat obě části dělené zadní lavice, nebo nastavovat sklon opěradel zadních sedadel, a tím podle potřeb měnit velikost prostoru pro cestující a zavazadla. Vyniká navíc mimořádnou odolností, což z něj činí vyhledávanou a spolehlivou ojetinu.