Společnost ŠKODA AUTO předala Městské policii v Rychnově nad Kněžnou novou Škodu Karoq pro potřeby místního oddělení, které působí také v obci Kvasiny a v městě Solnice. Nové SUV, vyrobené v Kvasinách, je již pátým vozem, který automobilka v nedávné době na Rychnovsku poskytla k užívání ve veřejných službách. Výrobní závod Škod Auto v Kvasinách tak dále rozvíjí svoji koncepci dobrého souseda, v rámci níž je dlouhodobě významným partnerem řady aktivit v oblasti společenské odpovědnosti v celém regionu.

Bílá Škoda Karoq s motorem 1,5 TSI (110 kW) je v pořadí již druhým vozem, který automobilka Městské policii v Rychnově nad Kněžnou darovala. Spolu s novým vozem poskytla Městské policii v Rychnově nad Kněžnou také finanční dar na nákup přenosného radaru.

Domácí automobilka také každoročně mezi lety 2017 až 2021 věnuje Městské policii v Rychnově nad Kněžnou 2 miliony korun na posílení bezpečnosti a prevence v regionu. Automobilka také podpořila zřízení služebny cizinecké policie v Solnici a na rekonstrukci prostor přispěla částkou přes 200 000 korun.

Škoda auto si v rámci své strategie společenské odpovědnosti zakládá na dobrých sousedských vztazích a podporuje regiony v řadě oblastí, jako je například rozvoj infrastruktury a bezpečnosti, ochrana životního prostředí či aktivní účast na komunitních projektech. Odpovědné a udržitelné podnikání je jednou z hlavních oblastí firemní Strategie 2025.

Závod Škoda Auto v Kvasinách tak rozšířil řadu společensky prospěšných projektů ve svém okolí. V roce 2017 automobilka poskytla vozy organizacím zaměřeným na sociální a zdravotnické služby – Sociálním službám města Rychnov nad Kněžnou, neziskové organizaci Pferda a Nemocnici v Rychnově nad Kněžnou. Na začátku roku 2018 byl předán do užívání také model Octavia pro Pečovatelskou službu v Kostelci nad Orlicí.

Nedávno obdržela Škoda Auto titul Top odpovědná velká firma 2018. Nezávislé ocenění každoročně uděluje nezávislá platforma Byznys pro společnost a vyzdvihuje tak firmy, které se dlouhodobě a strategicky věnují odpovědnému podnikání, snižování dopadu na životní prostředí a podpoře komunitních a společenských aktivit. Automobilka se tak se svou strategií udržitelnosti „Škoda Future“ po loňském úspěchu v podobě zlatého certifikátu letos stala hlavním vítězem v kategorii velkých firem.